Британські трейдери роблять рекордні ставки на стрибок цін на вуглецеві кредити shutterstock

Британські трейдери роблять рекордні ставки на стрибок цін на вуглецеві кредити

Ганна Велика

Це пов’язано з очікуваннями перед виборами

Трейдери у Великобританії роблять рекордні ставки на те, що ціна на вуглецеві кредити у країні зросте. Вони очікують запровадження жорсткішої кліматичної політики майбутнім лейбористським урядом, що зробить забруднення довкілля дорожчим.

Про це повідомляє видання Financial Times.

Базова ціна на квоти на вуглецевому ринку Великобританії, які дають промисловим забруднювачам право на викиди CO₂, зросла на 9% після того, як прем'єр-міністр Ріші Сунак минулого місяця оголосив про проведення загальних виборів.

Базова ціна зросла до 47 фунтів стерлінгів за тонну CO₂ 7 червня, продовживши своє зростання з мінімуму в 31 фунт стерлінгів на початку цього року. На це вплинуло рішення консервативного уряду надати більше квот на викиди протягом наступних 3 років, що зробить викиди дешевшими для забруднювачів.

Найчастіше торгуються контракти на постачання вуглецевих квот у грудні, що дає забруднювачам можливість зафіксувати ціну до закінчення терміну дії дозволів на викиди.

Очікування зміни уряду наступного місяця призвели до рекордної кількості ставок на те, що ціна на вуглецеві квоти у Великобританії зросте до кінця року.

За словами Тіма Аткінсона, директора з продажу та торгівлі квотами на викиди вуглецю лондонської компанії CFP Energy, апетит до квот частково зумовлений припущеннями, що лейбористи будуть застосовувати більш суворий підхід до великих забруднювачів довкілля.

ft.com

“Ми вважаємо, що якщо уряд хоче швидше досягти нульового рівня викидів, то він може ще більше посилити цільові показники і прибрати надлишкові квоти”, – сказав він про спекуляції на ринку.

Лейбористи публічно не заявляли, чи будуть вони втручатися у ринок, але повідомили FT, що мають довгостроковий план “зробити Британію наддержавою чистої енергії”.

У січні ЕкоПолітика повідомляла, що Великобританія планує ввести свій CBAM для деяких секторів промисловості. У той самий час ми розповідали, що промисловість країни отримає від уряду $240 мільйонів на декарбонізацію. Також у лютому стало відомо, що зелена економіка Великої Британії зросла на 9% у 2023 році.

Читайте також
Великі бізнеси змагаються за 40 млрд євро від ЄС на скорочення викидів вуглецю
Великі бізнеси змагаються за 40 млрд євро від ЄС на скорочення викидів вуглецю

Європейський Союз має вирішити, скільки ризиків готовий взяти на себе, інвестуючи гроші платників податків у нові технології

Європа скоротила викиди парникових газів минулого року на 5%
Європа скоротила викиди парникових газів минулого року на 5%

При цьому в світі у 2023 році викиди вуглекислого газу від спалювання викопного палива зросли приблизно до 37 мільярдів тонн

Швейцарська Climeworks відкрила найбільший у світі завод з видобутку CO2 з повітря 
Швейцарська Climeworks відкрила найбільший у світі завод з видобутку CO2 з повітря 

Це вже друге комерційне підприємство прямого вловлювання повітря (DAC) цієї компанії в Ісландії

У США виділяють $28 млн на розробку технологій очищення чавуну та сталі
У США виділяють $28 млн на розробку технологій очищення чавуну та сталі

Фінансування підтримає деякі з найпередовіших розробок з декарбонізації сталеливарної промисловості