Промисловість Великої Британії отримає від уряду $240 мільйонів на декарбонізацію shutterstock

Промисловість Великої Британії отримає від уряду $240 мільйонів на декарбонізацію

Катерина Бєлоусова

У січні планують запустити новий цикл фінансування для трансформації промисловості на $235 мільйонів

Уряд Великої Британії виділить понад 190 мільйонів фунтів стерлінгів (близько $241 млн) 12 переможцям конкурсу "План декарбонізації місцевої промисловості" для зменшення викидів та перехід на зелену енергетику.

Компанії отримають по 6 мільйонів фунтів стерлінгів на розробку планів щодо майбутнього з низьким вмістом вуглецю, повідомляє Департамент енергетичної безпеки та Net Zero Великої Британії.

Зазначається, що це фінансування дасть компаніям-переможцям і партнерам можливість працювати разом над планами скорочення викидів, навчаючись одне в одного. Також учасники отримають доступ до технічних консультантів для підготовки до прийняття заходів, зокрема використання водню та вловлювання вуглецю.

В повідомленні пояснили, що компанії, які розташовані за межами основних промислових зон, спричиняють 55% промислових викидів країни. Саме на них спрямований проєкт з підтримки, деякими переможцями якого стали:

  • Шоремський портовий промисловий кластер з 175 підприємств на території площею 44,5 га, який досліджуватиме шляхи зменшення викидів і покращення якості місцевого повітря завдяки співпраці з місцевими радами;
  • Промислова декарбонізація для Північної Ірландії (ID-NI), яка розробить плани, щоб допомогти місцевим підприємствам з підвищення продуктивності, а також скорочення викидів;
  • Декарбонізація Мідлендського аерокосмічного кластера (DMAC), який працюватиме з ключовими гравцями в ланцюжку постачання аерокосмічної галузі в регіоні, визначаючи виробничі процеси, які сприяють викидам парникових газів, і потенційні рішення. 

Наголошується, що проєкти охоплюватимуть широкий спектр галузей – від виробництва кормів для домашніх тварин до управління поромів у Пулі.

Також міністр енергоефективності та зелених фінансів лорд Мартин Калланан заявив про плани щодо відкриття нового циклу фінансування Фонду промислової енергетичної трансформації у січні 2024 року на 185 мільйонів фунтів стерлінгів ($235 млн). Програма буде спрямована на заміну неефективного обладнання, встановлення електропечей та перехід на водень, а також проєкти для садівництва, промислові пральні та пункти оренди текстилю. 

“Промисловість Великої Британії є серцевиною нашої економіки, від виробництва хімічних речовин до харчових продуктів і напоїв, – сказав він. – Я з нетерпінням чекаю на плани, розроблені успішними кластерами, і заохочую інші підприємства подавати заявки до нашого Фонду трансформації промислової енергетики, який уже присудив винагороди понад 150 проєктам, щоб допомогти компаніям стати екологічними”.

Зазначається, що ці оголошення є частиною зобов’язання уряду витратити понад 12 мільярдів фунтів стерлінгів ($15,25 млрд) на енергоефективність до 2028 року. 

Нагадаємо, уряд Великої Британії заявив, що з 2027 року у країні запровадять свій аналог CBAM (європейського механізму вуглецевого коригування імпорту).

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Словенії 20 енергоємних підприємств планують інвестувати €450 мільйонів у проєкти з декарбонізації до 2030 року.

Читайте також
Фонд декарбонізації досі не запрацював: отримує гроші, але не може їх використовувати
Фонд декарбонізації досі не запрацював: отримує гроші, але не може їх використовувати

Установа наразі не може виконувати завдання, задля яких була створена

Державний фонд декарбонізації: чекаємо на сумне майбутнє?
Державний фонд декарбонізації: чекаємо на сумне майбутнє?

Державний фонд декарбонізації не може фінансувати кліматичні заходи

У декарбонізації промисловості ЄС можуть допомогти великі теплові насоси
У декарбонізації промисловості ЄС можуть допомогти великі теплові насоси

Сфера виробництва теплових насосів активно розвивається на заводах по всій Європі через необхідність декарбонізації промисловості

Рівне буде скорочувати викиди парникових газів у повітря
Рівне буде скорочувати викиди парникових газів у повітря

Рівне першим отримало кошти від Євросоюзу для впровадження інновацій в Україні