Промисловість Великої Британії отримає від уряду $240 мільйонів на декарбонізацію shutterstock

Промисловість Великої Британії отримає від уряду $240 мільйонів на декарбонізацію

Катерина Бєлоусова

У січні планують запустити новий цикл фінансування для трансформації промисловості на $235 мільйонів

Уряд Великої Британії виділить понад 190 мільйонів фунтів стерлінгів (близько $241 млн) 12 переможцям конкурсу "План декарбонізації місцевої промисловості" для зменшення викидів та перехід на зелену енергетику.

Компанії отримають по 6 мільйонів фунтів стерлінгів на розробку планів щодо майбутнього з низьким вмістом вуглецю, повідомляє Департамент енергетичної безпеки та Net Zero Великої Британії.

Зазначається, що це фінансування дасть компаніям-переможцям і партнерам можливість працювати разом над планами скорочення викидів, навчаючись одне в одного. Також учасники отримають доступ до технічних консультантів для підготовки до прийняття заходів, зокрема використання водню та вловлювання вуглецю.

В повідомленні пояснили, що компанії, які розташовані за межами основних промислових зон, спричиняють 55% промислових викидів країни. Саме на них спрямований проєкт з підтримки, деякими переможцями якого стали:

  • Шоремський портовий промисловий кластер з 175 підприємств на території площею 44,5 га, який досліджуватиме шляхи зменшення викидів і покращення якості місцевого повітря завдяки співпраці з місцевими радами;
  • Промислова декарбонізація для Північної Ірландії (ID-NI), яка розробить плани, щоб допомогти місцевим підприємствам з підвищення продуктивності, а також скорочення викидів;
  • Декарбонізація Мідлендського аерокосмічного кластера (DMAC), який працюватиме з ключовими гравцями в ланцюжку постачання аерокосмічної галузі в регіоні, визначаючи виробничі процеси, які сприяють викидам парникових газів, і потенційні рішення. 

Наголошується, що проєкти охоплюватимуть широкий спектр галузей – від виробництва кормів для домашніх тварин до управління поромів у Пулі.

Також міністр енергоефективності та зелених фінансів лорд Мартин Калланан заявив про плани щодо відкриття нового циклу фінансування Фонду промислової енергетичної трансформації у січні 2024 року на 185 мільйонів фунтів стерлінгів ($235 млн). Програма буде спрямована на заміну неефективного обладнання, встановлення електропечей та перехід на водень, а також проєкти для садівництва, промислові пральні та пункти оренди текстилю. 

“Промисловість Великої Британії є серцевиною нашої економіки, від виробництва хімічних речовин до харчових продуктів і напоїв, – сказав він. – Я з нетерпінням чекаю на плани, розроблені успішними кластерами, і заохочую інші підприємства подавати заявки до нашого Фонду трансформації промислової енергетики, який уже присудив винагороди понад 150 проєктам, щоб допомогти компаніям стати екологічними”.

Зазначається, що ці оголошення є частиною зобов’язання уряду витратити понад 12 мільярдів фунтів стерлінгів ($15,25 млрд) на енергоефективність до 2028 року. 

Нагадаємо, уряд Великої Британії заявив, що з 2027 року у країні запровадять свій аналог CBAM (європейського механізму вуглецевого коригування імпорту).

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Словенії 20 енергоємних підприємств планують інвестувати €450 мільйонів у проєкти з декарбонізації до 2030 року.

Читайте також
У декарбонізації промисловості ЄС можуть допомогти великі теплові насоси
У декарбонізації промисловості ЄС можуть допомогти великі теплові насоси

Сфера виробництва теплових насосів активно розвивається на заводах по всій Європі через необхідність декарбонізації промисловості

Рівне буде скорочувати викиди парникових газів у повітря
Рівне буде скорочувати викиди парникових газів у повітря

Рівне першим отримало кошти від Євросоюзу для впровадження інновацій в Україні

США витратить $425 мільйонів на декарбонізацію вугільних громад
США витратить $425 мільйонів на декарбонізацію вугільних громад

У Німеччині у 2024 році виділять €21 мільярд субсидій для програми зі скорочення викидів промисловості, яку важко декарбонізувати

10 країн ЄС зобов'язалися декарбонізувати енергетику до 2035 року
10 країн ЄС зобов'язалися декарбонізувати енергетику до 2035 року

Ці країни представляють понад 60% енергетичного сектора ЄС