Професійна асоціація екологів України звернулася з офіційним листом до Кабінету міністрів з проханням відновити видачу дозволів, які потрібні для господарської діяльності у сфері охорони довкілля на територіях, де відсутні бойові дії.
Про це сказано на сайті ПАЕУ.
Зазначається, що пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів "Деякі питання реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб" від 28 лютого 2022 р. № 165, відповідно до статті 64 Конституції України, статей 12-1, 20 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 "Про введення воєнного стану в Україні" зупинено строки надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання та видачу дозвільними органами документів дозвільного характеру на час воєнного стану в Україні.
"Водночас, Урядом сформовано курс на трансформацію економіки та формування потужного економічного тилу, який дозволить забезпечувати армію і країну всім необхідним. Господарська діяльність у сфері охорони довкілля передбачає низку дозвільних документів.
Зокрема:
- висновок з оцінки впливу на довкілля
- дозвіл на днопоглиблювальні роботи (крім експлуатаційного днопоглиблення)
- прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду
- дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами
- дозвіл на спеціальне водокористування, тощо", — сказано у повідомленні.
В ПАЕУ вказують, що таким чином унеможливлюється питання здійснення господарської діяльності, яка передбачає отримання дозвільних документів.
В ПАЕУ пропонують передбачити можливість здійснення господарської діяльності та функціонування економіки в тій частині країни, де відсутні активні бойові дії, одним із шляхів:
- внесення змін в постанову Кабінету Міністрів України "Деякі питання реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб" від 28 лютого 2022 р. № 165 в частині зупинення строків надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання та видачі дозвільними органами документів дозвільного характеру на час воєнного стану в Україні, на території яких ведуться активні бойові дії;
- звільнення суб’єктів господарювання від відповідальності за здійснення діяльності, яка передбачає отримання дозвільного документу, на час воєнного стану в Україні, з подальшим зобов’язанням отримати дозвільні документи протягом шести місяців після припинення чи скасування воєнного стану на території України.
Як повідомляла ЕкоПолітика, Верховна Рада у вівторок, 15 березня, прийняла за основу та в цілому законопроєкт №7144 "Про діяльність у сфері довкілля та щодо цивільного захисту на період дії воєнного стану". Він передбачає, зокрема, спрощення видачі ліцензій на користування надрами та скасування ОВД для деяких видів діяльності.
Також, в Україні підприємствам-забруднювачам продовжили термін подання документації моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (МЗВ) на строк до трьох місяців після після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни.