Верховна Рада спростила екологічне законодавство на період воєнного стану РБК

Верховна Рада спростила екологічне законодавство на період воєнного стану

Валентина Гембарська

Зокрема, для деяких видів діяльності скасовується процедура оцінки впливу на довкілля

Верховна Рада у вівторок, 15 березня, прийняла за основу та в цілому законопроєкт №7144 "Про діяльність у сфері довкілля та щодо цивільного захисту на період дії воєнного стану". Він передбачає, зокрема, спрощення видачі ліцензій на користування надрами та скасування ОВД для деяких видів діяльності.

"За" проголосувало 345 народних обранців. ЕкоПолітика проаналізувала документ і пропонує своїм читачам ознайомитись з основними його положеннями.

Мета: проєкт закону розроблено з метою здійснення природоохоронних заходів, забезпечення прав суб’єктів господарювання у сфері користування надрами (крім нафти і газу), забезпечення обороноздатності держави, та з метою врегулювання та спрощення проведення відновлювальних робіт з ліквідації наслідків збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану та у відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Автор: голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.

Автори документу задначають, що наразі є нагальна необхідність максимально спростити процедури та прискорити здійснення відновлювальних робіт з ліквідації наслідків збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану та у відбудовний період після закінчення воєнних дій, зокрема щодо їх включення до таких, що не потребують оцінки впливу на довкілля.

Зокрема законопроєкт передбачає:

  • зміни до статті 15 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" та надати повноваження військовим адміністраціям населених пунктів на відповідній території видавати дозволи на користування надрами (крім нафти і газу) для забезпечення обороноздатності держави, строком не більше одного року;
  • зміни до статті 3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", якими передбачається, що такій оцінці не підлягають відновлювальні роботи з ліквідації наслідків збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану та у відбудовний період після закінчення воєнних дій;
  • зупинку дію частини п’ятої статті 39 Закону України "Про тваринний світ", статей 9–10 Кодексу України про надра до припинення або скасування воєнного стану на території України.

Як вказують автори законопроєкту, його ухвалення сприятиме забезпеченню обороноздатності держави під час воєнного стану, спрощенню дозвільних процедур, та регулюванню і пришвидшенню відновлення інфраструктури та економіки України, повернення до нормального стану життєдіяльності громадян України.

Читайте також
Заборона петард і феєрверків: у Раду внесли законопроєкт
Заборона петард і феєрверків: у Раду внесли законопроєкт

Святкові "вибухи" завдають шкоди не лише людям, але й довкіллю і тваринам

ВР порекомендували ухвалити профільний закон про національний реєстр викидів
ВР порекомендували ухвалити профільний закон про національний реєстр викидів

РВПЗ сприятиме виконанню Україною міжнародних зобов’язань

Верховну Раду закликали заборонити азбест та ухвалити закон "Про відходи"
Верховну Раду закликали заборонити азбест та ухвалити закон "Про відходи"

Попри повну заборону в багатьох країнах, в Україні він і досі застосовується у виробництві будівельних матеріалів, передусім шиферу

Екокомітет відхилив законопроєкт про стимулювання низьковуглецевої енергетики
Екокомітет відхилив законопроєкт про стимулювання низьковуглецевої енергетики

Законопроєкт містить високі корупційні ризики та негативний вплив на терміни розгляду та прийняття рішень Міжвідомчою комісією