Нардепа із "Слуги народу" спіймали на брехні в мережі

Нардепа із "Слуги народу" спіймали на брехні в мережі

Валентина Гембарська

Нардеп не виконав одну зі своїх гучних обіцянок

Члена екологічного комітету парламенту, нардепа від "Слуги народу" Олександра Маріковського спіймали на брехні з приводу скандального законопроєкту 2207-1д "Про управління відходами".

Член громадської організації Kyiv Green City Олександр Коваль на своїй сторінці у Facebook відмітив, що 25 жовтня на сайті екокомітету мала бути опублікована таблиця правок до законопроєкту, але цього не сталося.

"Користуючись нагодою і календарем нагадую моєму доброму другу Oleksandr Marikovski, що сьогодні 25 Жовтня — дата коли мала бути опублікована порівняльна таблиця з правками до другого читання закону про відходи 2207-1д", — зазначив Коваль.

Він навіть навів відео-цитату Маріковського, що підтверджує цю заяву:

"25 жовтня вона (таблиця правок. – Ред.) буде опублікована на сайті екокомітету. З того моменту можна назвати легітимною роботу колег, що зможуть ознайомитися з цією таблицею. Далі я пропоную 27 жовтня (провести. – Ред.) засідання підкомітету, для того, щоб узгодити всі позиції — де за, де проти. Про всіх правках члени комітету мають узгодити – де за, де проти, де відхилити, де прийняти, де частково, а де комітетська правка. А далі уже віддати м’ячик на сторону голови комітету — Олега Володимировича Бондаренка".

Водночас, багато екологів та екоактивістів прокоментували публікацію. Зокрема, глава ГО "Екологія-Право-Людина" Олена Кравченко заявила: "Там фізично неможливо той мес привести в порядок і створити порівняльну таблицю за час, коли зробили таку заяву".

"Свідоме затягування прийняття рамкового закону про відходи. Все блефування!", "Реформа провалена в котрий раз. Ця каденція вже провалена, чекаємо нових хедлайнерів в новому парламенті", — додали в коментарях.

Відзначимо, що у комітеті екології вже понад рік чекає розгляду нова редакція базового закону "Про управління відходами". З часу прийняття законопроєкту в першому читанні комітет з питань екології не провів жодного офіційного засідання з цього питання.  Натомість відбулася низка неформальних обговорень, після яких до поданих 1600 правок нардепів додалося ще близько 400 нових в обхід регламенту.

Варто відзначити, що також Маріковського звинуватили в тому, що він навмисно затягує розгляд законопроєкту "Про управління відходами", який передбачає введення системи розширеної відповідальності виробника в поводженні з відходами.

Раніше Маріковський заявив, що законопроєкт № 2207-1-д "Про управління відходами" не наважилися винести й ухвалити в другому читанні до кінця п'ятої парламентської сесії через його специфічну складність.

Детальніше про долю законопроєкту ЕкоПолітика писала в цьому матеріалі.

Читайте також
Розгляд законопроєкту про відходи знову затягується: депутати пропонують доопрацювання
Розгляд законопроєкту про відходи знову затягується: депутати пропонують доопрацювання

Члени профільного комітету Верховної Ради заявляють, що правки суперечать регламенту

У "Слузі народу" готові до ухвалення законопроєкту "Про відходи": сформовано звернення
У "Слузі народу" готові до ухвалення законопроєкту "Про відходи": сформовано звернення

Громадськість вимагає якнайшвидшого ухвалення документа