№2207-1-д
Створює ієрархію управління відходами та основні вимоги до розширеної відповідальності виробника. Запроваджує глобальну реформу у сфері поводження з відходами
Законопроєкт: №2207-1-д

Про управління відходами

Ухвалено в першому читанні

Мета — удосконалення системи управління відходами, забезпечення законодавчого та нормативно-правового регулювання відносин у сфері управління відходами з урахуванням вимог директив Європейського Союзу, поліпшення стану навколишнього природного середовища та досягнення цілей сталого розвитку.

Пропонується ввести ієрархію управління відходами та основні вимоги до розширеної відповідальності виробника, ввести систему довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Проєктом закону передбачено впровадження інформаційної системи управління відходами, яка покликана спростити систему обліку та звітності, подання декларацій та здійснення дозвільних процедур у сфері управління відходами. Введення підсистеми відкритих реєстрів забезпечить доступ до інформації утворювачам й іншим власникам відходів, громадськості. Пропонується посилити контроль за збором і обробкою небезпечних відходів шляхом посилення вимог до ліцензування такої діяльності.

Законопроєкт також пропонує встановити порядок збору, вивезення та обробки побутових відходів, забезпечити впровадження їх роздільного збору та рециклінгу, передбачити вимоги до якісного надання послуги з управління відходами та нарахування плати за таку послугу.

Проєктом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні порушення, якими встановити систему відповідальності за правопорушення у сфері управління відходами.

Читайте також
Епопея із законопроєктом про відходи: чому його досі не ухвалили. Інфографіка
Епопея із законопроєктом про відходи: чому його досі не ухвалили. Інфографіка

Що відбувалося із проєктом закону про відходи протягом року

Розгляд законопроєкту про відходи знову затягується: депутати пропонують доопрацювання
Розгляд законопроєкту про відходи знову затягується: депутати пропонують доопрацювання

Члени профільного комітету Верховної Ради заявляють, що правки суперечать регламенту