Нині в Україні є принаймні три виробники, які виготовляють біорозкладні пакети з кукурудзяного та картопляного крохмалю.
Йдеться про компанії "Новіс", "Біосфера" та "ЧистоПес", пишуть у Facebook-спільноті "Екопобут".
Ці біопластикові пакети рослинного походження (з крохмалю, пшениці, очерету та іншого) розкладаються природним шляхом упродовж 30-90 днів і не шкодять довкіллю.
Водночас наголошується, що біопластиковому пакету, наприклад, з полілактиду потрібна підвищена температура і вологість. А оксороскладні пластики розкладаються тільки на 15%, за деякою інформацією, є навіть небезпечними для довкілля. Тим часом саме його найчастіше пропонують у магазинах.
Нагадаємо, що 1 червня 2021 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №2051-1 "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України".
Водночас напередодні назвали п'ять топових причин, чому Україна має відмовитися від пластикових пакетів.
Раніше ЕкоПолітика також писала, що торговельна мережа "АТБ" оголосила про початок продажу біорозкладних пакетів із кукурудзяного крохмалю. Екоактивісти в соцмережах розкритикували новинку, назвавши її прикладом грінвошингу. Науковець теж знайшов критичні огріхи біорозкладних пакетів "АТБ".