У Міндовкілля назвали екологічні євроінтеграційні досягнення 2022 року shutterstock

У Міндовкілля назвали екологічні євроінтеграційні досягнення 2022 року

Катерина Бєлоусова

Міндовкілля планує за 2 роки розробити ще 27 євроінтеграційних законопроєктів

Замміністра захисту довкілля та природних ресурсів Євгеній Федоренко заявив, що за останній рік Україні вдалося прийняти низку реформаторських рішень у довкіллєвій сфері, які наближають країну до ЄС.

Це сталося під час 8-го засідання Кластера 3 Комітету асоціації між Україною та ЄС, що було присвячено саме довкіллєвим питанням, повідомляє Міндовкілля у Facebook.

Зазначається, що на засіданні обговорили стан імплементації європейського законодавства в Україні, рух “зеленим” курсом, кліматичну політику та виконання зобов’язань за Паризькою угодою, а також “зелену” відбудову країни.

Федоренко наголосив, що попри війну Україна продовжує виконувати міжнародні зобов’язання та прагне до якнайшвидшої інтеграції до ЄС. 

Серед досягнень 2022 року він назвав початок реформ в:

  • управлінні відходами;
  • лісовій галузі;
  • водній політиці;
  • зміцненні хімічної безпеки;
  • моніторингу довкілля тощо

“Наразі 9 євроінтеграційних законопроєктів перебувають в українському парламенті. У планах Міністерства протягом найближчих двох років розробити ще 27 проєктів законів та понад 170 нормативно-правових актів для подальшої апроксимації нашого законодавства до права ЄС”, – сказав Федоренко.

За його словами, уряд України вже будує фундамент для відновлення країни на засадах Європейського “зеленого” курсу. Відбудова України стане наймасштабнішим проєктом з часів Другої світової війни. Очікуються приватні інвестиції в різні сфери економіки, зокрема у відновлювальну енергетику, видобуток та переробку корисних копалин, логістику та будівництво.

В повідомленні наголосили, що за словами європейських партнерів у законодавстві ЄС відбулися деякі зміни щодо “зеленого” курсу. Зокрема в правилах вивезення відходів, боротьби з їхнім нелегальним захороненням, просуванні циркулярної економіки, розробці сталих продуктів, екологічного пластику, впровадження заходів протидії вирубкам лісів та захисту ґрунту, біорізноманіття тощо. Блок готовий допомогти Україні в їхній імплементації. 

Вони також висловили сподівання, що питання клімату і довкілля й надалі будуть серед пріоритетних для України. А “зелене” відновлення дасть Україні можливість швидко модернізуватися.

“Євросоюз також переймається питаннями шкоди, яка завдається українському довкіллю внаслідок війни, та готовий надавати необхідну допомогу для зменшення цього негативного впливу”, – підкреслили в пресслужбі.

Нагадаємо, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що європейський “зелений” курс може стати основою післявоєнного “зеленого” розвитку України та вирішити ті проблеми, які постали після 24 лютого 2022 року.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, повномасштабна війна за 11 місяців завдала довкіллю України збитків на понад $46 млрд, які від росії вимагатимуть відшкодувати.

Читайте також
Європейський парламент схвалив нові правила екодизайну
Європейський парламент схвалив нові правила екодизайну

Правила потребують остаточного схвалення національних урядів

ЄС має інвестувати 600 млрд євро в енергетичну інфраструктуру заради зеленого переходу
ЄС має інвестувати 600 млрд євро в енергетичну інфраструктуру заради зеленого переходу

Брюссель віддає перевагу новому підходу до вирішення проблеми: "інвестиції, що випереджають потреби"

В ЄС прийняли закон “Про критичну сировину”: що зміниться
В ЄС прийняли закон “Про критичну сировину”: що зміниться

Закон сприятиме розвитку місцевого гірничодобувного сектору та розширить потужності з утилізації та переробки

Єврокомісія запропонувала помʼякшення правил Green Deal для фермерів
Єврокомісія запропонувала помʼякшення правил Green Deal для фермерів

Помʼякшення правил розглянуть на засіданні міністрів сільського господарства 26 березня