Українцям назвали 3 види біорозкладних пакетів, які справді дружні до природи

Українцям назвали 3 види біорозкладних пакетів, які справді дружні до природи epochtimes.com.ua

Зоряна Бердник

Ці пакети не шкодять довкіллю та розкладаються близько трьох місяців

Нині в Україні є принаймні три виробники, які виготовляють біорозкладні пакети з кукурудзяного та картопляного крохмалю.

Йдеться про компанії "Новіс", "Біосфера" та "ЧистоПес", пишуть у Facebook-спільноті "Екопобут".

Ці біопластикові пакети рослинного походження (з крохмалю, пшениці, очерету та іншого) розкладаються природним шляхом упродовж 30-90 днів і не шкодять довкіллю.

Водночас наголошується, що біопластиковому пакету, наприклад, з полілактиду потрібна підвищена температура і вологість. А оксороскладні пластики розкладаються тільки на 15%, за деякою інформацією, є навіть небезпечними для довкілля. Тим часом саме його найчастіше пропонують у магазинах.

Нагадаємо, що 1 червня 2021 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №2051-1 "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України".

Водночас напередодні назвали п'ять топових причин, чому Україна має відмовитися від пластикових пакетів.

Раніше ЕкоПолітика також писала, що торговельна мережа "АТБ" оголосила про початок продажу біорозкладних пакетів із кукурудзяного крохмалю. Екоактивісти в соцмережах розкритикували новинку, назвавши її прикладом грінвошингу. Науковець теж знайшов критичні огріхи біорозкладних пакетів "АТБ".

Читайте також
Вітрова енергетика додала понад 700 МВт потужності за час повномасштабної війни — УВЕА
Вітрова енергетика додала понад 700 МВт потужності за час повномасштабної війни — УВЕА

Загальні показники нової генерації ВЕС у 2026 році можуть ледь не вдвічі перевищити показники 2025-го

Візія декарбонізації держави: уряд затвердив довгострокову стратегію до 2050 року
Візія декарбонізації держави: уряд затвердив довгострокову стратегію до 2050 року

Документ охоплює екомодернізацію, підвищення енергоефективності та розвиток "зелених" секторів економіки

Додаткові податки для електромобілів: чому для України це зарано
Додаткові податки для електромобілів: чому для України це зарано

Зараз авто на електродвигунах складають лише 3% всього авторинку країни

Порядок денний засідання екокомітету Верховної Ради 15 червня
Порядок денний засідання екокомітету Верховної Ради 15 червня

Парламентарі говоритимуть і про перетворення "Лісів України" на акціонерне товариство