У Раді зволікають з ухваленням важливого законопроєкту "Про відходи", — активісти Shutterstock

У Раді зволікають з ухваленням важливого законопроєкту "Про відходи", — активісти

Олена Яценьо

Досі невідомо, коли буде друге читання

Попри те, що нардепи одностайно висловлюються про велике значення законопроєкту № 2207-1д "Про управління відходами" для проведення "сміттєвої" реформи, ухвалювати його не поспішають.

Про те, яка станом на сьогодні ситуація з розглядом проєкту, розповіли активісти громадської спілки "Мережа українських сортувальних ініціатив (МУСІ)".

Насамперед наголошується, що із часу першого читання проєкту минуло понад 14 місяців, а коли буде друге — узагалі невідомо.

Ба більше, щодо цього питання не відбулося ще жодного офіційного засідання профільного комітету.

На практиці ж, за словами активістів, маємо "пів сотні годин підкилимних обговорень і близько тисячі правок від лобістів". Тим часом порівняльної таблиці законопроєкту до другого читання немає.

"Таке зволікання не зменшує кількість відходів, які утворюються щодня. Але його можна пояснити намаганням лобістів зробити законопроєкт недієздатним", — уважають у спілці.

На думку представників МУСІ, із проєкту хочуть:

  • забрати самоврядність громад у питанні управління відходами шляхом підпорядкування замість Мінрегіону до НКРЕКП.

"Це загрожує поверненням до радянських "тарифних сіток" за послуги. Коли вартість послуги з управління комунальними відходами не повинна перевищувати 1% від прожиткового мінімуму (це 24 гривні). Що можна зробити на цю суму? Звісно, що вимагати від виконавця належно виконаних робіт, крім як скидання їх у загальну яму буде неможливим", — зазначили на фейсбук-сторінці спілки.

  • викреслити ринок металобрухту, щоб зберегти схеми. За словами активістів, викреслення металобрухту із законопроєкту суперечить Європейській директиві про відходи.

У спілці також нагадали про обіцянки посадовців. Зокрема, голова екокомітету Олег Бондаренко сказав, що невдовзі законопроєкт буде винесено на голосування.

Раніше президент Володимир Зеленський запевнив, що до кінця року основні екологічні законопроєкти буде ухвалено.

Напередодні ЕкоПолітика писала, що заступниця керівника Офісу президента України Юлія Свириденко заявила, що Верховна Рада розгляне законопроєкт № 2207-1д "Про управління відходами", проте не уточнила коли.

Нагадаємо також, народний депутат Олександр Маріковський розповів, що "слуги народу" не наважилися винести й ухвалити законопроєкт № 2207-1-д "Про управління відходами" в другому читанні до кінця п'ятої парламентської сесії через його специфічну складність.

Читайте також
Нардепа із «Слуги народу» спіймали на брехні в мережі
Нардепа із «Слуги народу» спіймали на брехні в мережі

Нардеп не виконав одну зі своїх гучних обіцянок

Нардепа із «Слуги народу» спіймали на брехні в мережі
Нардепа із «Слуги народу» спіймали на брехні в мережі

Нардеп не виконав одну зі своїх гучних обіцянок

Збитки на мільярди: Держекоінспекція підбила підсумки за три квартали 2021 року
Збитки на мільярди: Держекоінспекція підбила підсумки за три квартали 2021 року

Засмічення та забруднення земель залишається однією з найзбитковіших для довкілля проблем