В ОПУ пообіцяли розгляд законопроєкту "Про відходи", але не сказали коли Shutterstock

В ОПУ пообіцяли розгляд законопроєкту "Про відходи", але не сказали коли

Олена Яценьо

Нині лише 4% відходів підпадають під переробку

Заступниця керівника Офісу президента України Юлія Свириденко заявила, що Верховна Рада розгляне законопроєкт № 2207-1д "Про управління відходами", проте не уточнила коли.

Тільки про наміри Ради розглянути проєкт закону "Про відходи" вона розповіла на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України, повідомили на фейсбук-сторінці Всеукраїнського форуму "Україна 30".

За словами Свириденко, в Україні є 33 000 несанкціонованих сміттєзвалищ і 6148 звалищ, "які важко назвати контрольованими". До того ж щороку утворюється 10 млн тонн твердих побутових відходів, 93% з яких вивозять на сміттєзвалища. Орієнтовно лише 4% відходів підпадають під переробку.

У цьому контексті заступниця керівника ОПУ наголосила на потребі ухвалити рамковий законопроєкт про управління відходами.

"Він дасть встановити правила й ухвалити інші секторальні законопроєкти про батареї та акумулятори, про промислові відходи тощо. Цей законопроєкт вводить новий термін — "ієрархія управління відходами". Це дороговказ для кожного українця, як правильно поводитися з відходами. Це насамперед допоможе запобігати їхньому утворенню, забезпечувати їхню переробку й лише у виняткових випадках захоронювати на території країни. Також це встановлення важливого принципу, що забруднювач платить. Саме той, хто завдає шкоду довкіллю, повинен вживати заходів", — додала Свириденко.

Як писала ЕкоПолітика раніше, народний депутат Олександр Маріковський розповів, що "слуги народу" не наважилися винести й ухвалити законопроєкт № 2207-1-д "Про управління відходами" в другому читанні до кінця п'ятої парламентської сесії через його специфічну складність.

Нагадаємо також, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно із проєктами DESPRO та APENA3 створило оновлені Методичні рекомендації з розроблення регіональних планів управління відходами.