Протягом найближчих трьох років органи місцевого самоврядування мають ухвалити місцеві енергетичні плани, враховуючи питання енергоефективності відповідно до Закону "Про енергоефективність".
Про це повідомила пресслужба Держенергоефективності з посиланням на слова її голови Валерія Безуса під час виступу на І Форумі учасників Європейської енергетичної відзнаки в Україні.
"Уперше в історії України нещодавно ухваленим Законом "Про енергоефективність" органи місцевого самоврядування визнано на законодавчому рівні одним із ключових суб’єктів в управлінні сферою енергоефективності. Тож закон закладає нове підґрунтя відносин у цій сфері, а також надає необхідні інструменти", — сказав Безус.
Зазначається, що органи місцевого самоврядування ухвалюватимуть рішення щодо впровадження систем енергоменеджменту з урахуванням примірного положення, яке має затвердити Кабінет міністрів. Через два роки з дня набрання чинності закону таке рішення буде обов’язковою умовою отримання державної підтримки на енергоефективні заходи.
"Новою можливістю є вперше зафіксована в законі норма про те, що економія коштів від енергоменеджменту має бути спрямована на фінансування енергоефективних заходів у закладах бюджетної сфери", — наголосив голова Держенергоефективності.
Водночас профільне агентство вестиме на своєму сайті реєстр органів державної влади та органів місцевого самоврядування, у яких впроваджено систему енергетичного менеджменту.
До того ж закон розблоковує енергосервіс. Також передбачено оцінку потенціалу запровадження ефективного централізованого теплопостачання та високоефективної когенерації
"Закон передбачає розроблення понад 40 підзаконних нормативно-правових актів, більшість з яких стосується енергоефективності в громадах. Тому закликаю всіх до консолідації зусиль для досягнення реальних практичних результатів", — підсумував Безус.
Нагадаємо, що 21 жовтня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та загалом Закон № 4507 "Про енергетичну ефективність". Відповідний документ підтримали 282 депутати.
Раніше ЕкоПолітика розповідала, як займається реалізацією такого енергетичного плану місто Суми.