В Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра відбувся черговий рейд проти спалювання опалого листя й сухої трави.
Про це на своїй сторінці у фейсбуці розповів начальник інспекції КП "Благоустрій" Руслан Мороз. До публікації в соцмережі він також додав фото та відео зафіксованих порушень.
За його словами, під час рейду 9 жовтня перевірили такі вулиці: Луговська, Передова, Моторна, Петриківська, Царичанська, Казахстанська, Читинська, Робкорівська, Полтавське шосе, Гуртова, Житомирська, Березановська, Кінно-спортивна, Тайгова, Жгутова, Мохова, Вітряна та Широка.
Усього в результаті рейду було складено три адміністративних протоколи й виписано одне попередження.
Штрафи за спалювання листя й сухостою
Відповідно до чинного законодавства, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення і т.д. тягне за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн) і на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15 300 грн до 21 420 грн).
Зокрема, за підпал трави житель Тернопільщини заплатить 175 тисяч гривень штрафу.
Що робити з опалим листям
Найбільш поширена практика його утилізації — компостування. Листя складають у спеціально підготовлену яму, засипають землею та періодично зволожують. У результаті утворюється компост — популярне органічне добриво.
Нагадаємо, що українцям розповіли про небезпеку підпалу трави, зокрема загрозу життю та здоров'ю і великі штрафи.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в Україні запустили масштабну інформаційну кампанію проти спалювання листя. Кампанію розгорнули на телеканалах "Інтер" та "Україна", а "агентами змін" виступили діти.