ТОП чоловіків-драйверів екологічної політики України

ТОП чоловіків-драйверів екологічної політики України

Олекса Франко

Редакція вирішила відзначити тих, хто бере активну участь у формуванні екологічного порядку денного

Нещодавно ми писали про жінок-драйверок екологічних змін усередині України. Звісно ж, редакція ЕкоПолітики не змогла оминути увагою й чоловіків, які щодня наближають нас до чистого майбутнього країни. Завдяки їхнім зусиллям пишуться закони, у суспільстві порушуються важливі теми, проводяться громадські толоки та багато іншого.

І хоча екологічні теми не надто популярні в суспільстві, проте саме завдяки зусиллям таких екодрайверів день за днем, крок за кроком ми змінюємо нашу країну й самих себе.


 • Роман Абрамовський

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України з 2019 року.

Опікується питаннями: НВВ2, законопроєкту "Про промислове забруднення", боротьби із забрудненням річок, пропаганди екологічного способу життя, заліснення України.

У травні 2021 року з'явилася інформація, що в Офісі президента хочуть зняти Абрамовського з посади міністра. Проте до голосування за це рішення в парламенті так і не дійшло.

 • Владислав Антипов

Голова Комітету промислової екології та інновацій Професійної асоціації екологів України, генеральний директор "Центр екології та розвитку нових технологій".

Опікується питаннями: впровадження екологічних інновацій в економіку, раціонального природокористування, екологічної модернізації промислових підприємств, розроблення системи управління екологічними ризиками.

 • Олег Бондаренко

Голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування. Співзасновник і голова ГО “Всеукраїнська організація “Зелений фонд. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф”.

Опікується питаннями: роботи екологічного комітету, адаптації до змін клімату, законопроєкту "Про захист від пожеж", Фонду декарбонізації, законопроєкту №4167 "Про промислове забруднення", НВВ2, заборони пластикових пакетів, забруднення повітря, ТЕС, ТЕЦ, Green Deal.

 • Георгій Гелетуха

Голова правління Біоенергетичної асоціації України.

Опікується питаннями: законодавства про біогаз, популяризації використання біогазу, перспектив використання водню в Україні, перспектив використання біогазу, "зеленого" тарифу.

 • Дмитро Кисилевський
 Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку.
Опікується питаннями: законопроєкту "Про промислове забруднення", НДТМ, екологічної модернізації підприємств.
 • Андрій Конеченков

Голова Української вітроенергетичної асоціації.

Опікується питаннями: законодавства, що стосується вітрової енергетики, "зеленого" тарифу, перспективами розвитку "зеленої" енергетики в Україні, світовими трендами альтернативних видів енергії.

 • Олександр Лимар

Експерт із поводження з відходами в Ukrainian Institute for the Future.

Опікується питаннями: законодавства про відходи, сміттєвої проблеми в Україні, переробки відходів.

 • Андрій Мальований

Голова Державної екологічної інспекції України.

Опікується питаннями: дотримання природоохоронного законодавства, перевірок підприємтсв, реформи ДЕІ, законодавства, що регулює роботу Держекоінспекції.

 • Олександр Маріковський

Заступник голови парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Опікується питаннями: реформи Державної екологічної інспекції, законами про захист тварин від жорстокого поводження, законодавства про розвиток вітчизняного надрокористування, екоподатку.

 • Олексій Рябчин

Радник віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Опікується питаннями: Green Deal, CBAM, електромобілей в Україні, накопичувачів енергії, екологічно-свідомої поведінки, зміни клімату

 • Руслан Стрілець

Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Опікується питаннями: законодавства про відходи, цифровізації екологічних послуг, сталого розвитку, енергоефективності.

 • Олександр Фельдман

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Опікується питаннями: захисту прав тварин, створення ландшафтних парків і природозаповідних територій, захисту водойм в Україні.

 • Єгор Фірсов

Керівник громадської організації "Офіс довкілля", політичний діяч. Колишній виконувач обов'язків голови Державної екологічної інспекції.

Опікується питаннями: екологічного способу життя, сміттєвою проблемою в Україні, організацією толок, заборони пластикових пакетів, протидії жорстокому поводженню з тваринами.

 • Юрій Шафаренко

Заступник голови Держенергоефективності.

Опікується питаннями: державної політики розвитку сфери відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, водневої енергетики, розроблення законодавства та стимулюючих механізмів щодо скорочення використання викопних видів палива та відповідно викидів СО2.

 • Роман Шахматенко

Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

Опікується питаннями: реформи Державної екологічної інспекції, законопроєкту № 3091 "Про екоконтроль", забруднення повітря, водойм і поліпшення природоохоронного законодавства.

 • Костянтин Яловий

Голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики

Опікується питаннями: розроблення Екологічної стратегії Києва, стану та якості повітря у столиці, сміттєвими проблемами Києва.

Читайте також
Українцям назвали 3 види біорозкладних пакетів, які справді дружні до природи
Українцям назвали 3 види біорозкладних пакетів, які справді дружні до природи

Ці пакети не шкодять довкіллю та розкладаються близько трьох місяців

Український стартап Re-leaf запустив продаж пакетів з опалого листя
Український стартап Re-leaf запустив продаж пакетів з опалого листя

Деякі паперові ековироби вже доступні на сайті стартапу

Презентували електромобіль від Alibaba, який очищує повітря
Презентували електромобіль від Alibaba, який очищує повітря

Також салон цього авто може трансформуватися у кабінет переговорів чи спальню