В США виділять $6 мільярдів на прискорення проєктів декарбонізації в енергоємних галузях, зокрема у виробництві сталі, алюмінію, цементу, хімікатів, кераміки та паперу.
Програма передбачає конкурсні гранти для розробників технологій, промисловості, університетів тощо на суму до 50% вартості проєктів, повідомляє Reuters.
Зазначається, що на ці галузі припадає близько 25% викидів парникових газів у США.
В матеріалі розповіли, що програма є частиною політики президента США Джо Байдена щодо декарбонізації економіки до 2050 року. Вона допоможе скоротити забруднення та сприятиме конкурентоспроможності американського виробництва.
В матеріалі підкреслили, що фінансування програми надходитиме з закону про інфраструктуру 2021 року, а також з закону про зниження інфляції (IRA) 2022 року.
Зазначається, що екологічні групи високо оцінили програму та закликали Міністерство енергетики виділити принаймні 40% ресурсів на об’єкти поблизу населених пунктів, які стикаються з екологічними та соціальними наслідками важкої промисловості.
"Це нове фінансування – можливість, яку неможливо пропустити, модернізувати американське первинне виробництво сталі, зменшити забруднення, що шкодить клімату та здоров’ю, і створити робочі місця, – сказала Гіларі Льюїс, директорка сталеливарної промисловості Industrious Labs. – Без інвестицій сьогодні галузь ризикує відстати в гонці за екологічну сталь".
Нагадаємо, в США оголосили про виділення $47 мільйонів на розробку доступних технологій “зеленого” водню.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в США виділять $3,7 мільярда на започаткування американської індустрії видалення вуглекислого газу з атмосфери.