На Рівненщині суд скасував висновок з ОВД для деревообробного заводу “Кроноспан” біля селища Городок.
Коли рішення набуде чинності підприємству можуть скасувати дозвіл на будівництво, повідомляє громадська природоохоронна організація “Екоклуб” у Facebook.
Екоактивісти пояснили, що у звіті з ОВД вказані перевищення небезпечних викидів після запуску заводу, що впливатиме на здоров’я жителів Городоцької та навколишніх громад, а також на довкілля.
Окрім того, при наданні дозволу на будівництво були і інші порушення. Так, організовуючи громадські слухання, “Кроноспан” порушив терміни їхнього проведення (другі громадські обговорення відбулися 23 грудня, а повідомлення про них в ЗМІ було 19 грудня). Громадськість не мала змоги своєчасно ознайомитися з іншою додатковою документацією до звіту з ОВД.
У повідомленні про планову діяльність зазначили, що під час планування будівництва територіальну альтернативу взагалі не розглядали. Розмістити деревообробне підприємство планували на земельній ділянці “Рівненського заводу тракторних агрегатів”.
“Автори звіту з ОВД також не розрахували розсіювання речовин-забрудників в атмосферному повітрі по всіх групах сумації (коли певні забрудники, що є в повітрі, поєднуються, їхній вплив на здоров’я людей та довкілля посилюється)”, – йдеться в матеріалі.
Ефект сумації шкідливої дії мають аміак, сірководень та формальдегід.
В матеріалі зазначили, що під час підготовки звіту розробники проігнорували вимоги наявного порядку встановлення рівня вмісту забруднювальних речовин у повітрі. Також не проаналізували реальний стан забруднення повітря та ґрунтів.
“Біля Городка більше 50 років працює один з найбільших заводів хімічної промисловості України – “Рівнеазот”. Тож будь-яке інше промислове підприємство можна розміщувати лише у тому випадку, якщо врахувати викиди забрудників з інших джерел”, – зазначили екоактивісти.
Нагадаємо, рівненські активісти подали скаргу до Верховного Суду у справі з "Кроноспаном"
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Запорізькій області експертиза визнала незаконність діяльності каолінового кар’єру.