Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський дав низку доручень керівникам відповідних органів провести детальне обстеження водних об'єктів і прилеглих територій річки Тиси.
Як повідомив очільник Міндовкілля у Facebook, він провів нараду спільно з представниками Мінрегіону, МВС, Закарпатської облдержадміністрації, Держлісагентства, Держводагентства та Держекоінспекції.
Нараду щодо ситуації з річкою Тисою було проведено через її повторне забруднення побутовим сміттям, яке через паводки потрапляє й на територію Угорщини, призводячи до міжнародного скандалу.
"Минулої весни назва річки Тиса гучно пролунала на всю Європу. Десятки тонн твердих побутових відходів, більшість з яких – пластик, через проходження паводку потрапили на територію Угорщини", – зазначив міністр.
За його словами, протягом року українська сторона провела колосальний обсяг робіт, щоб у майбутньому не допустити повторення випадків забруднення Тиси твердими побутовими відходами. Але, додав Абрамовський, цих заходів, на жаль, виявилося не досить.
"Після цьогорічних весняних паводків по Тисі та її притоках знову можна вивчати сучасні споживчі звички Закарпаття: пластикові пляшки, пакети, засоби індивідуального захисту – усі ці відходи сформували нові затори. З початку року в басейні річки Тиса вже було виявлено 42 несанкціонованих сміттєзвалища", – нагадав урядовець.
Він закцентував, що вже не раз наголошував, що першочерговим завданням має бути запобігання утворенню стихійних сміттєзвалищ на узбережжях річок, а не щорічна боротьба з наслідками. "Ліквідовувати завжди в рази дорожче, ніж запобігати", – зазначив політик.
Розв'язання проблеми повинне бути комплексним, вважає міністр, тому, на його думку, потрібно насамперед зробити такі кроки:
- Розробити та затвердити схеми санітарного очищення населених пунктів.
- Сформувати перелік земельних ділянок, які потенційно можуть бути використані для реалізації інвестиційних проєктів будівництва комплексів з переробки побутових відходів.
- Змінювати усталені побутові звички населення.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у лютому на Закарпатті внаслідок тривалих опадів істотно піднявся рівень води в річках, відтак із берегів позмивало все сміття. Тисячі тонн пластику, скла та інших відходів паводковою хвилею річки Тиси віднесло в сусідню Угорщину.
Нагадаємо також, що на Закарпатті виявили 16 несанкціонованих сміттєзвалищ уздовж річок.