Тонни сміття із Закарпаття віднесло річкою Тисою в Угорщину. Фото та відео

Тонни сміття із Закарпаття віднесло річкою Тисою в Угорщину. Фото та відео

Сусіди-угорці виловлюють гори сміття з річки Тиси за 10 км від українського кордону

На Закарпатті внаслідок тривалих опадів істотно піднявся рівень води в річках, відтак із берегів позмивало все сміття. Тисячі тонн пластику, скла та інших відходів паводковою хвилею річки Тиси віднесло в сусідню Угорщину.

Така ситуація виникає щороку, що стає причиною міжнародних сміттєвих скандалів. Про це йдеться в сюжеті "Подробности-ТВ".

Зазначається, що купи українського сміття доводиться виловлювати працівникам водного господарства міста Вашарошнамень і місцевим екоактивістам. Далі сміттєвий "експорт" направляють на базу водного господарства, де непотріб відсортовують і перероблять чи утилізують.

На початку лютого чергову картину з цілих сміттєвих гір, які сусіди-угорці виловлюють за 10 км від українського кордону, зафільмував закарпатський екоактивіст Віктор Бучинський.

"Я перебуваю в Угорщині в Міті, Вашарошманень, де прибув черговий подарунок з України. По річці Тиса. Ось така картина", – прокоментував він.

Зазначається, що сміттєвий "експорт" до Угорщини не викликає подиву, адже на Закарпатті функціонує паспортизоване сміттєзвалище на березі річки Тиса.

"Воно розташоване в надзвичайно близькій відстані до річки, і коли піднімається рівень води, як сьогодні в цей період, то все сміття несе в бік Румунії та Угорщини. Це для нас як ракова пухлина", – каже Михайло, житель Рахова.

Зі свого боку, заступник міського голови Рахова Петро Бочко зазначив: "Ми провели будівництво дамби, яка унеможливлює потрапляння сміття у річку Тиса".

Проблема побутових відходів актуальна чи не в кожній громаді Закарпаття. Ще один сміттєвий затор зняли на початку року в Кам'яницькій ОТГ. Не краща ситуація і в Хустському районі. Купи сміття назбиралися на одній з річок Хустщини, через що на водоймі утворився справжній затор із пластикових пляшок, який частково перекрив русло.

Розчищають такі затори не часто. Чиновники одностайно наголошують: області потрібен сміттєпереробний завод. Та щоб його звести, необхідні гроші й територія. А поки їх шукають – українське сміття по воді долає кордони і дістається Угорщини.

Як писала ЕкоПолітика, на Прикарпатті рибінспектори під час патрулювання виявили скидання відходів тваринного походження в річку Нараївка.

Читайте також
В мережі показали, як критично обмілів Дністер
В мережі показали, як критично обмілів Дністер

Біля Хотинської фортеці його можна навіть перейти пішки

У Києві затопило парки у Дніпровському районі. Фото
У Києві затопило парки у Дніпровському районі. Фото

Рівень небезпеки гідрологічних явищ – І (жовтий)

У Дніпрі відходи зруйнованого внаслідок ракетного удару будинку почали засипати у річку
У Дніпрі відходи зруйнованого внаслідок ракетного удару будинку почали засипати у річку

У Міністерстві захисту довкілля прокоментували ситуацію