Сьогоднішня система контролю недосконала і потребує реформування. Але замість того, щоб виправити проблеми, законопроект №3091 створює можливості для корупції та нечесної конкуренції.

Механізм необмежених позапланових перевірок і мільйонних штрафів, який виписаний в новому законопроєкті, збільшує можливості тиску на бізнес і несе величезні корупційні ризики.

Передумов дуже багато:

  • Так, фактично з ініціативи будь-якої особи, без належного обґрунтування і під надуманим приводом згідно із законопроєктом можна буде проводити перевірку на підприємстві.
  • Інспектори зможуть приходити на підприємство без присутності керівника, в будь-який час доби, зокрема у святкові дні.
  • Якщо їх не пускають — можуть винести мільйонний штраф, якщо допустять на підприємство — вони зможуть переривати нормальну роботу підприємства, опечатувати різні частини виробничого процесу і зупиняти саме підприємство без рішення суду.

Питання екології для металургійної галузі — пріоритетні, навіть в кризові часи не скорочуються інвестиції в екологічні програми. Система державного контролю повинна бути прозорою, тому ми вважаємо, що законопроєкт 3091 повинен бути допрацьований і закликаємо всіх народних депутатів не допустити його ухвалення. Адже такі пропозиції озвучує не тільки гірничо-металургійний комплекс, а практично всі галузі нашої країни.