І практично зруйновано сам орган Державна екологічна інспекція України за ці роки. Іде війна. 

Очам не вірю, що в умовах сьогодення, зʼявляється несподівано така ідея в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України і її сьогодні обговорювали – знищити єдиний законний уповноважений орган на проведення огляду (обстеження) місць заподіяння шкоди довкіллю внаслідок надзвичайних ситуацій, подій, збройної агресії російської федерації та нарахування збитків, завданих нашому довкіллю.

Це вже не просто недержавницька позиція, а схоже на підігрування ворогу!

Мій ранок чи не щодня починається зі схожих звернень з різних куточків України:

"Жителі мікрорайону С…, задихаються кожної ночі!!!Мабуть, кожен з нас, хоч раз у житті, відчував їдкий сморід горілої електропроводки.А тепер уявіть, що за один день спалюється декілька тонн такої проводки, а окрім неї ще: металопластикові вікна, пивні банки та інший алюмінієвий металобрухт. Саме цим і займається в центрі міста алюмінієвий завод"…

Навіть якщо ви дуже далекі від питань екологічних, нормотворчих, інспекційних, все викладене нижче стосується кожного!

Без контролю виконання природоохоронного законодавства, без реального втілення реформ (а не лише на папері) нам скоро буде нічим дихати, ми скоро побачимо колосальну нову хвилю внутрішньої міграції через водну кризу – і війна, як і зміни клімату, цю ситуацію лиш прискорюють та поглиблюють.

Кожен українець, який не планує виїхати з території нашої держави, за яку ллється ріками кров, має знати – ЕКОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ потребує негайної реформи!

Але ж Реформи, а не імітації! Реформи, а не переставляння табличок в кабінетах!

Окремо наголошу – прикро, що роками склалась така практика, що Міндовкілля своїм KPI має не кількість вирішених проблем, не якість прийнятих рішень, а процеси-імітація-процедури….

Давайте разом розберемось, ми хочемо галочку, що реформа відбувається?

Ми хочемо в Брюсселі, Відні чи деінде чути, як звітують посадовці перед європейцями щодо "Ми працюємо, ми стурбовані, ми ведемо роботу?" чи може вже ДОСИТЬ ІМІТАЦІЇ!!!!

Концепція від Міндовкілля не містить жодних аргументів на користь такого рішення!