Законопроєкт проти водного браконьєрства чекає друге читання shutterstock

Законопроєкт проти водного браконьєрства чекає друге читання

Олена Яценьо

Торгівля та контрабанда дикими тваринами — четвертий найбільший злочин у світі

У Верховній Раді до другого читання готується законопроєкт № 2765 щодо охорони водних біоресурсів і середовища їх існування.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Всесвітнього фонду природи (WWF-Україна).

Проєкт закону ініційовано WWF-Україна. Верховна Рада ухвалила його в першому читанні та за основу ще 16 червня 2020 року. Нині документ чекає повторного розгляду в парламенті.

Зазначимо, що законопроєкт порушує питання підвищення штрафів і криміналізацію контрабанди видів дикої флори та фауни, що перебувають під загрозою зникнення.

"Україні сьогодні потрібно здійснити важливий крок вперед — внести зміни до Кримінального кодексу України, зокрема у статтю 201 ККУ “Контрабанда” та додати позиції, що перебувають у додатках CITES та у Червоній книзі", — сказано в повідомленні WWF-Україна.

Там також наголосили, що злочини проти дикої природи (торгівля та контрабанда дикими видами тварин і рослин) — посідають 4-те місце у світі після незаконної торгівлі наркотиками, зброєю та людьми. Ба більше, щороку ці злочини генерують від 8 до 20 мільярдів євро і часто пов'язані із транснаціональною організованою злочинністю.

Такі злочини, за твердженням WWF-Україна, є однією з головних загроз для біорізноманіття на планеті поряд із втратою середовищ існування.

Раніше ЕкоПолітика писала, що в Білій Церкві, що на Київщині, уперше в Україні створили унікальну смугу біорізноманіття – це рослинне угрупування, яке формується для збереження аборигенних і натуралізованих видів рослин.

Читайте також
В Європі зникло 600 мільйонів птахів за останні 40 років
В Європі зникло 600 мільйонів птахів за останні 40 років

Збереження біорізноманіття допоможе в боротьбі з кліматичними змінами

У екосистемі Антарктики виявили небезпечні сполуки
У екосистемі Антарктики виявили небезпечні сполуки

Під час дослідження в Антарктиці була виявлена ртуть, кадмій і свинець у високих концентраціях

День Землі 2021: що потрібно знати про всесвітню екологічну подію
День Землі 2021: що потрібно знати про всесвітню екологічну подію

Цьогоріч свято відзначається в рік біорізноманіття