На Миколаївщині унікальний степ перетворюють на ліс: екоактивісти бʼють на сполох facebook.com/UkrainianNatureConservationGroup

На Миколаївщині унікальний степ перетворюють на ліс: екоактивісти бʼють на сполох

Катерина Бєлоусова

Екоактивісти закликають припинити заліснення Олександрівської балки та створити заказник

Екоактивісти з громадської організації “Українська природоохоронна група” заявили, що лісівники розорали 100 гектарів степової Олександрівської балки на Миколаївщині для висадки лісу та вже висадили на її частині сіянці дерев.

Балка є однією з найбільших і, у плані біорізноманіття, найцінніших балок області, повідомляє УПГ у Facebook.

Екоактивісти розповіли, що у балці росте низка ендемічних та червонокнижних рослин, зокрема горицвіт весняний, дрік скіфський, ковили волосиста та Лессінга. Також вони виявили на ній місцезростання шафрана сітчастого, брандушки різнобарвної. 

В УПГ зазначили, що 25 років тому Олександрівську балку планували внести до заповідника "Єланецький степ". А у 2022 році Баштанський лісгосп погодив створення на цій території заказника.

У повідомленні підкреслили, що від початку програми "Зелена країна" у держпідприємстві "Ліси України" обіцяли не висаджувати ліс на степових ділянках. Окрім того, це суперечить Лісовому Кодексу України та Правилами відтворення лісів.

“Наполягаємо на збереженні Олександрівської балки. Заліснення її ділянок має припинитися! Крім того, необхідно якнайшвидше створити заказник”, – наголосили в УПГ.

Нагадаємо, у 2021 році експерти висловили занепокоєння, що замість поліпшення навколишнього середовища України ініціатива президента України Володимира Зеленського з висадки мільярда дерев може нашкодити біорізноманіттю та екосистемі.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Миколаївщині суд повернув у власність держави чотири стародавні кургани на території Баштанського та Первомайського районів з приватної власності у складі земель сільськогосподарського призначення.

Читайте також
"Одне з найбільших чудес природи": вчені виявили комашиний "хайвей"
"Одне з найбільших чудес природи": вчені виявили комашиний "хайвей"

Маленькі істоти використовують його щороку під час міграції

Якщо світ не помириться з природою, воєн стане ще більше, – Голова саміту ООН
Якщо світ не помириться з природою, воєн стане ще більше, – Голова саміту ООН

Вона впевнена, що світові інституції мають реформуватися, аби протистояти глобальним викликам

У світі відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття
У світі відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття

З початком повномасштабного вторгнення перед Україною постали безпрецедентні виклики, адже бойовими діями знищені цілі екосистеми з їхніми мешканцями

Європарламент ухвалив закон про відновлення 20% суші та моря до 2030 року
Європарламент ухвалив закон про відновлення 20% суші та моря до 2030 року

Понад 80% європейських ареалів перебувають у “поганому” стані