Заборона пластикових пакетів створить навантаження на торговельні мережі, – депутат

Заборона пластикових пакетів створить навантаження на торговельні мережі, – депутат

Олекса Франко

Лукашов зазначив, що рішення парламенту супроводжується аспектами, які потребують доопрацювання

Законопроєкт № 2051-1 щодо обмеження розповсюдження поліетиленових пакетів, який парламент ухвалив у другому читанні 1 червня, сприятиме в захисті довкілля, але водночас створить додаткове навантаження на торговельні мережі.

Про це заявив голова міської екологічної комісії Кам’янського Олександр Лукашов на своїй сторінці у Facebook. Так, рішення Верховної Ради дасть змогу скоротити наповнюваність стихійних звалищ. А втім, зазначив депутат, воно має огріхи.

За словами очільника екокомісії Кам’янського, рішення щодо заборони розповсюдження поліетиленових пакетів підтримає державну охорону довкілля, зокрема, Кам’янського, що стикнулося з проблемою стихійних звалищ.

"Інспектуючи території, де з року в рік утворюються стихійні звалища, я не раз помічав, що зона поруч зазвичай захаращена старими пакетами. До того ж площа такого захаращення часто перевищує площу самого звалища. Тож якщо сміттєвідвали не будуть поповнюватися через поліетилен – це стане відчутним полегшенням для довкілля та комунальних служб", – зазначив Олександр Лукашов.

Цьогоріч заплановано ліквідацію 71 стихійного звалища. Нині ліквідовано майже половину об’єктів.

Ще одним позитивним наслідком ухвалення законопроєкту може стати стимулювання переробної промисловості. Як результат – економічні переваги для громад і скорочення наповнюваності звалищ.

Водночас, як зауважив депутат, рішення парламенту супроводжується аспектами, що потребують доопрацювання. Зокрема, дія закону створить додаткове навантаження на торговельні мережі. Згідно з документом саме розповсюдження поліетиленових пакетів загрожуватиме штрафом від 700 до 3 400 грн. Повторне порушення тягне покарання у вигляді штрафу аж до 8,5 тис. грн.

"Паперові, які бачимо сьогодні, не витримують великої ваги. Тож мережам супермаркетів під час переходу на нові стандарти доведеться знайти інших постачальників або змінити технологію виробництва пакетів. Чи не призведуть такі зміни до здорожчання продукції – питання лишається відкритим", – сказав він.

Голова міської екологічної комісії закликав мешканців Кам’янського заздалегідь підготуватися до нової якості закупівель. Зокрема – виробити звичку ходити до супермаркету із власною торбинкою, адже під час перехідного періоду виробництво паперових та інших видів екологічних пакетів може не задовольнити наявного попиту.

Раніше ЕкоПолітика розповідала про п'ять топових причин, чому Україна має відмовитися від пластикових пакетів

Читайте також
Нардепи хочуть скасувати закон №5600, котрий передбачає збільшення екоподатків
Нардепи хочуть скасувати закон №5600, котрий передбачає збільшення екоподатків

Нардеп стверджує, що законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу" був ухвалений у другому читанні з порушенням регламенту, Конституції та інтересів малого і середнього бізнесу

Верховна Рада зробить останній крок до ухвалення закону "Про охорону повітря": всі нюанси і підводні камені документу
Верховна Рада зробить останній крок до ухвалення закону "Про охорону повітря": всі нюанси і підводні камені документу

Якщо Україна форсуватиме зменшення викидів, то вже за сім років їй доведеться зупиняти стратегічні підприємства

З'явився порядок денний екологічного комітету Верховної Ради: що розглянуть 1 грудня
З'явився порядок денний екологічного комітету Верховної Ради: що розглянуть 1 грудня

На порядку денному — лист EBA щодо законопроєкту про обмеження обігу пластикових пакетів в Україні