В Україні протягом I півріччя 2022 року укладено 578 ЕСКО-договорів на загальну суму більше 1,34 млрд гривень для підвищення рівня енергоефективності бюджетних установ.
Енергосервіс продовжує працювати попри складнощі воєнного стану, повідомляє Держенергоефективності.
За ЕСКО-механізмом повернення коштів інвестору відбувається за рахунок досягнутої економії коштів на енергоспоживанні.
В матеріалі зазначили, що масштаби застосування цього механізму можуть збільшитися з огляду на потребу у відновленні численних будівель.
Завдяки цьому механізму органи місцевого самоврядування у співпраці з інвесторами мають змогу впровадити енергоефективні заходи на об’єктах соціальної інфраструктури.
“Тому на виконання Закону України "Про енергетичну ефективність" Держенергоефективості розробляє низку підзаконних нормативно-правових актів для удосконалення енергосервісу”, – йдеться у повідомленні.
Наразі підготовлено проєкт оновлення переліку виконавців енергосервісу, а також потенційних об’єктів енергосервісу, який узгоджується із зацікавленими органами.
Нагадаємо, 9 липня, Верховна Рада приняла закон щодо запровадження комплексної термомодернізації будівель.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні планують створити нові робочі місця для громадян завдяки широкому впровадженню проєктів з енергоефективності в усіх секторах економіки.