Робочі місця для українців забезпечать коштом турботи про довкілля shutterstock

Робочі місця для українців забезпечать коштом турботи про довкілля

Олена Яценьо

Ідеться про підвищення зайнятості у сфері енергоефективності

В Україні планують створити нові робочі місця для громадян завдяки широкому впровадженню проєктів з енергоефективності в усіх секторах економіки.

Про це повідомила пресслужба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

"Підвищення зайнятості, що вкрай потрібно в післявоєнний період і для країни, і безпосередньо для українських сімей, — це один із численних позитивних наслідків розвитку сфери енергоефективності. Водночас ця сфера пропонує широкий спектр напрямів для роботи в різних секторах економіки: промисловості, секторі будівель, ЖКГ, транспорт та інші", — зазначили в агентстві.

У Держенергоефективності також нагадали, що одним із десяти стратегічних принципів щодо енергоефективності, рекомендованих Міжнародним енергетичним агентством (МЕА), є саме "вживати заходи для розкриття потенціалу енергоефективності в контексті створення робочих місць".

МЕА наголошує, що енергоефективність може швидко забезпечити зростання робочих місць і далі залишатися довгостроковим, стійким сектором зайнятості.

Зокрема, за оцінкою МЕА, подвоєння темпів розвитку сфери енергоефективності може створити додаткові 10 млн робочих місць у світі до 2030 року в таких сферах, як нове будівництво та реконструкція будівель, виробнича та транспортна інфраструктура.

Тож енергоефективність розглядають як складник Плану відновлення України, над яким нині працює Держенергоефективності разом з іншими органами влади.

У відомстві зауважили, що швидкий розвиток сфери енергоефективності неможливий без висококваліфікованих фахівців. Тому важливим є розвиток освітньо-наукового потенціалу.

В Україні є потужні заклади вищої освіти, які готують енергетиків, енергоменеджерів та інших фахівців у суміжних галузях. Окрім того, проводять атестацію тих, які мають намір здійснювати діяльність із сертифікації будівель та обстеження інженерних систем. Ба більше, на базі кількох закладів вищої освіти в Україні за підтримки GIZ було засновано Енерго-інноваційні хаби.

Нагадаємо також, що Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) озвучило 10 стратегічних принципів, які дадуть змогу посилити політику енергоефективності у світі та до 2030 року забезпечити одну третину скорочень викидів проти показників 2020-го.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що екологія ввійшла до списку галузей, фахівці яких будуть найбільш потрібними вже через кілька років.

Загалом до 2030 року деякі професії в Україні втратять актуальність — матимуть менший попит або й повністю зникнуть, але появиться ціла низка нових спеціальностей, серед яких — дизайнер сміття.

Читайте також
Бородянку планують відбудувати як перше енергоефективне екомістечко
Бородянку планують відбудувати як перше енергоефективне екомістечко

Відновлення України має відбуватися за європейським принципом "Енергоефективність передусім"

Названо 10 критичних принципів для посилення політики енергоефективності у світі
Названо 10 критичних принципів для посилення політики енергоефективності у світі

Посилені енергоефективні заходи забезпечать одну третину скорочень викидів, потрібних для net-zero

В Україні створять нацсистему моніторингу енергоефективності
В Україні створять нацсистему моніторингу енергоефективності

Система працюватиме на базі новітніх цифрових технологій

Українцям можуть спростити процес утеплення житла: Верховна Рада зробила перший крок
Українцям можуть спростити процес утеплення житла: Верховна Рада зробила перший крок

Документ передбачає створення нових і вдосконалення наявних механізмів забезпечення енергетичної ефективності будівель