На Одещині загинули тисячі ссавців та птахів, зокрема понад 1000 фазанів, сотні сірих ворон, граків, борсуків, лис, шакалів тощо.
Біолог та еколог національного природного парку “Тузлівські лимани" Іван Русєв у Facebook припустив, що причиною такої екологічної катастрофи стали “вільна” видача дозволів на агрохімікати Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а також малопрофесійна робота правоохоронців.
“На тлі неймовірно випробування нації, ми ще отримуємо жахливі наслідки для дикої природи від діяльності аграріїв”, – сказав Русєв.
Він пояснив, що початок мору стався у вересні 2022 року. Багато мисливців бачили масову загибель тварин, проте вони лише обурювалися, а не зверталися в поліцію.
“Така масова загибель диких тварин, ще відгукнеться негативно на стан популяцій багатьох видів птахів і ссавців і, в цілому, – на життя дикої природи”, – попередив біолог.
Русєв підкреслив, що навесні 2022 року також стався мор голубів, граків, вовків та іншх тварин. Проте винних так і не притягнули до відповідальності.
“Поки слідчі органи збирають докази і допитують фермерів в рамках кримінального провадження, яке нещодавно відкрили по факту масової гибелі птахів в нацпарку. Але з мого досвіду і з того, що я зараз бачу, як вони "оперативно працюють", я думаю, що вони не прагнуть довести цю справу до суду, на жаль", – додав він.
Нагадаємо, на Одещині в Національному природному парку "Тузлівські лимани" виявили близько 100 загиблих птахів, які отруїлися речовиною, схожою на родентицид (отруту для гризунів). Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів звернулося до Офісу Генпрокурора з проханням зареєструвати кримінальне провадження за статтею екоцид та розпочати досудове розслідування щодо масової загибелі птахів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Одеській області тільки за останні пів місяця працівники національного природного парку "Тузловські лимани" виявили вісім локацій загибелі граків загальною чисельністю приблизно 500 птахів.