В Карпатах біля витоку Чорної Тиси виявили купи сміття Shutterstock

В Карпатах біля витоку Чорної Тиси виявили купи сміття

Романа Слісар

Річка бере початок з джерел на висоті 1400 м

У Рахівському районі на Закарпатті біля витоків річки Чорна Тиса виявили сміттєзвалище.

Відповідні фото розмістили на сторінці UkraineWasteRecycling у Facebook.

"Де бере початок річка Чорна Тиса", – йдеться у дописі.

UkraineWasteRecycling

Джерело: Чиста Ріка Чиста Вода, Facebook

Джерело: Чиста Ріка Чиста Вода, Facebook

Джерело: Чиста Ріка Чиста Вода, Facebook

Довідка:
Чорна Тиса — річка в Українських Карпатах, у межах Рахівського району Закарпатської області. Права притока Тиси (басейн Дунаю). Бере початок з джерел на висоті 1400 м, серед північних відногів масиву Свидовець (біля перевалу Околе). Тече спочатку на схід і південниий схід, нижче смт Ясіні — на південь та південний захід. На північно-східній околиці міста Рахова зливається з Білою Тисою, даючи початок Тисі.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в січні-лютому 2021 року тисячі тонн пластику, скла та інших відходів паводковою хвилею річки Тиси віднесло в сусідню Угорщину.

У березні річка Тиса забруднилася ще більше й угорські дипломати почали скаржитися на ситуацію із засміченою водоймою Україні.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський дав низку доручень керівникам відповідних органів провести детальне обстеження водних об'єктів і прилеглих територій річки Тиси.

У травні голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований заявив, що лише 20% сміття, яке річкою Тиса потрапило в Угорщину, має українське походження.

Крім того, документальний фільм про забруднену річку Тису та проблему відходів на Закарпатті з'явився в українському перекладі. Стрічку "В ім’я Тиси" оприлюднив на своєму YouTube-каналі угорець з українським корінням Димитрій Лящук. Він виступив режисером, сценаристом, оператором і монтажером.