Європейська індустрія переробки упаковки стикнулася з аналогічним екзистенційним викликом як і фермери, адже потік дешевих пластикових відходів з інших країн загрожує рентабельності переробки в Європі.
У переважній більшості країн пластикові відходи мають невелику цінність або взагалі не мають її, тому можуть надходити до Європи за низькою вартістю, повідомляє POLITICO.
Зазначається, що в ЄС рівень переробки відходів пластикової упаковки сягає близько 35%. Однак здебільшого переробляють прозорі пляшки, які легше переробити.
В матеріалі розповіли, що законодавці ЄС готують новий Регламент щодо упаковки та відходів упаковки (PPWR), який встановлює вимоги щодо вмісту вторинної сировини та рівня переробки. Це створює потужний ринок попиту та пропозиції та потенційно має сприяти переходу до циркулярної економіки.
В POLITICO підкреслили, що наразі Європа імпортує пластикові відходи з Китаю, що ставить під загрозу екологічні цілі Зеленої угоди. Адже це зменшує стимули збирати та переробляти місцеві матеріали. Окрім того, компаніям переробної галузі доводиться шукати іноваційні методи для переробки змішаної пластикової упаковки та текстилю та інвестувати в інфраструктуру.
“Без подальших інвестицій в інфраструктуру переробки в ЄС, ЄС ніколи не досягне своїх показників переробки, а також не створить можливості, необхідні для поводження з відпрацьованими матеріалами не лише з упаковки, але й інших великих секторів, наприклад, текстилю. Зрештою, спалювання пластикових відходів, які можна переробити, продовжуватиметься та зростатиме”, – йдеться у матеріалі.
Єврокомісія вимагала, щоб у Регламенті PPWR цільові показники вмісту перероблених відходів ґрунтувалися на відходах, які утворюються в ЄС. Проте деякі багатонаціональні індустрії хочуть пом’якшити цю вимогу, щоб норми включали відходи з будь-якої країни.
"Надзвичайно важливо переконатися, що PPWR, перш за все, сприятиме попиту на перероблений пластик в упаковці, що походить від відходів, які збираються та переробляються в ЄС”, – сказала президентка відділу переробки пластмас Європейської конфедерації переробної промисловості Софі Сікард.
Вона пояснила, що без такого рішення PPWR стане ударом для наявних циклічних ланцюжків створення вартості.
Зазначається, що якщо політика буде відкрита для широкого включення відходів з будь-якої точки світу, це серйозно підірве можливості Європи з переробки упаковки. Не тільки припиняться майбутні інвестиції у переробку, але й існуючі переробні потужності також сповільняться або закриються. Так нещодавно збанкрутували компанія з переробки пластикових відходів Umincorp у Нідерландах і шведської компанії Renewcell, яка переробляє текстиль.
Нагадаємо, у Чехії сотні фермерів 19 лютого вийшли на протест проти Європейсьного зеленого курсу (Green Deal), що накладає обмеження заради боротьби зі зміною клімату, високих цін на енергію та бюрократії.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, боротьба зі зміною клімату потребує радикального скорочення виробництва, використання та утилізації пластику, адже ця галузь створює 2 мільярди тонн викидів парникових газів – близько 3,4% всіх антропогенних викидів.