Чеські фермери вийшли на протест проти Green Deal

Чеські фермери вийшли на протест проти Green Deal
Катерина Бєлоусова

В уряді Чехії заявили, що деякі організатори демонстрації мають проросійські погляди або інші політичні цілі

У Чехії сотні фермерів у понеділок, 19 лютого, вийшли на протест проти Європейсьного зеленого курсу (Green Deal), що накладає обмеження заради боротьби зі зміною клімату, високих цін на енергію та бюрократії.

Вони приїхали на своїх тракторах у центр Праги під Міністерством сільського господарства і заблокували одну смугу головної дороги міста, повідомляє Reuters.

Зазначається, що у 2024 році аналогічні протести відбувалися у Польщі, Франції, Німеччині, Іспанії та Італії. 

"Ми приїхали сьогодні головним чином через бюрократію навколо сільського господарства", – сказав фермер Лукас Меліховський.

Уряд заявив, що організатори демонстрації мають мало спільного з реальним сільським господарством.

"Сьогоднішня демонстрація не має багато спільного з боротьбою за кращі умови для фермерів", – заявив прем'єр-міністр Петро Фіала в X (Twitter), додавши, що деякі з її організаторів були проросійськими або мали інші політичні цілі.

Зазначається, що Аграрна палата Чехії також планує протести разом з іншими європейськими фермерами на прикордонних пунктах у четвер, 22 лютого. Однак її члени не доєдналися до протесту у понеділок. В АК планують протести проти: 

  • аграрної політики ЄС, що повʼязана з боротьбою зі зміною клімату;
  • викривлення ринку;
  • низькі закупівельні ціни, що виникають через надлишки на тлі дешевого імпорту з-за меж блоку, зокрема з України.

Як повідомляє RMF24, у Польщі у вівторок, 20 лютого, фермери почали загальний страйк. Вони вкотре блокують автотраси та пункти пропуску на кордоні з Україною заради обмеження імпорту сільськогосподарської продукції. До акції доєдналися мисливці через обмеження на полювання, запроваджені Міністерством клімату та навколишнього середовища.

Нагадаємо, голова Європейського кліматичного фонду (ECF) професорка Лоранс Тубіана заявила, що росія намагається зашкодити зеленому переходу Європи через дипломатію та пропаганду.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за даними служби моніторингу клімату та погоди ЄС Copernicus, у 2023 році середні температури перевищили на 1,52​​°C показники доіндустріального періоду.

Читайте також
ЄС розширить CBAM на імпорт понад 400 товарів з алюмінію та сталі
ЄС розширить CBAM на імпорт понад 400 товарів з алюмінію та сталі

Найбільш імовірно, що оновлений перелік будуть використовувати вже з 2028 року

Літо замість зими: через Ель-Ніньйо в Перу змістилися сезони року
Літо замість зими: через Ель-Ніньйо в Перу змістилися сезони року

Цьогоріч планетарне явище призведе до екстремальної спеки навіть у Європі

Уряд України ухвалив 11 екологічних документів: огляд ключових
Уряд України ухвалив 11 екологічних документів: огляд ключових

Йдеться про оновлення НПЕК, стратегію зі збереження біорізноманіття та євростандарти у моніторингу нових забруднювачів 

Сонячна генерація щодня економить Європі €136 млн під час війни в Ірані
Сонячна генерація щодня економить Європі €136 млн під час війни в Ірані

Експерти наголошують на важливості розвитку сегмента накопичення енергії, щоб зробити чисту енергетику надійнішою