Сьогодні Україні потрібна нова програма на кшталт "Великого будівництва", а саме — "Велика індустріалізація".
Про це заявив голова підкомітету з питань рентних платежів, екологічного податку та оподаткування АПК Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко. За його словами, йдеться про податкові стимули та державну підтримку. Одна з таких програм уже є — це "Індустріальні парки в Україні".
"Сільське господарство — локомотив нашої економіки, те, чим ми можемо пишатися. Так само ми маємо робити і для нашої промисловості, бо справді — європейська політика стає дедалі жорсткішою і жорсткішою", — розповів Устенко під час круглого столу "Реформування екологічної політики України", організованого Європейською бізнес-асоціацією.
Умовно кажучи, зазначив політик, уже із середини 20-х років ми будемо платити досить великі податки. "Тому, безумовно, нам потрібно дати нашим підприємцям вкладати кошти в модернізацію виробництва", — упевнений Устенко.
Він погодився, що має бути зважена фіскальна політика. "Ми намагаємося знаходити баланс між пільгами й потенційними можливостями, які ми можемо запропонувати", — додав посадовець.
Водночас нині за програмою "5-7-9%" більшість кредитів (60%) видано для агровиробників.
Чиновник також розповів, що цього тижня в профільному комітеті розглянуть податкові стимули — для того щоб індустріальні парки мали не тільки умовні пільги, але й податкові стимули. Те саме, як додав Устенко, стосується й екологічної модернізації.
Зокрема, він уважає, що до кінця 2021 року Верховна Рада має ухвалити хоча б у першому читанні відповідні законопроєкти.
"Надзвичайно важливо, щоб наші промисловці були готові до вимог ЄС і мали екологічно модернізоване виробництво, щоб не підпадати в найближчому майбутньому під додаткові платежі за забруднення повітря", — резюмував Устенко.
Нагадаємо, що з 1 по 3 жовтня у Трускавці (Львівська обл.) відбувся з'їзд фракції "Слуга народу", ініційований президентом Володимиром Зеленським, під час якого обговорювали кадрові питання.
За словами Устенка, нардепи порушили й питання того, що потрібно забезпечувати додаткові стимули для підприємців.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України закликала Кабінет міністрів якнайшвидше знайти дієві механізми фінансування екологічної модернізації вугільних енергогенеруючих підприємств у межах реалізації Національного плану зі скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ).
Нагадаємо також, директор GMK Center Станіслав Зінченко сказав, що сталева галузь в Україні на рівні з провідними металургійними компаніями світу залучена до глобального процесу зі зниження викидів парникових газів.