При виборі екологічних продуктів харчування варто переконатися не лише у відсутості шкідливих речовин у самому продукті, а й врахувати вуглецевий слід, який може залишати виробництво та транспортування товарів.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України у Facebook.
"Із чим у тебе асоціюється поняття "екологічні продукти"? Що при їх виробництві/вирощуванні не застосовують шкідливі речовини. Такі, наприклад, як пестициди, нітрати та інші агрохімікати? Частково так. Однак сюди потрібно ще додати вуглецевий слід, який залишає таке виробництво товарів та транспортування їх до полиць магазинів", – зазначають в Міндовкілля.
Як відомо, у кожного продукту харчування є свій вуглецевий слід. Його вираховують за тим, скільки використано природних ресурсів, щоб виростити, запакувати та перевезти продукцію, а також скільки викидів СО2 спричинила така діяльність.
Екологи радять споживати більше місцевої продукції, адже локальні виробництва розташовані на невеликій відстані, тож на ці товари припадає менша кількість викидів.
Є й інші переваги таких товарів:
- часто вони дешевші, ніж привезені з іншого регіону або імпортовані;
- продукцію збирають на піку стиглості й свіжою постачають у фермерські магазини чи на ринок;
- виробники виготовляють меншу кількість, яку можуть продати, тож товар не залежується на полицях;
- купуючи продукти на фермерських ринках, можна обирати, куштувати, спілкуватись й торгуватись.
Раніше ЕкоПолітика писала про те, з якими видами пластику українці зустрічаються щодня. Деякі речі із пластику абсолютно безпечні та піддаються переробці, а з деякими потрібно поводитися обережно.