Українцям розповіли, з якими видами пластику вони зустрічаються щодня  shutterstock.com

Українцям розповіли, з якими видами пластику вони зустрічаються щодня 

Маргарита Толстих

Деякі речі із пластику абсолютно безпечні та піддаються переробці, а з деякими потрібно поводитися обережно

Щодня у побуті українці зустрічають як мінімум 8 різних видів пластику, які відрізняються за своїми властивостями та способом утилізації.

Про це повідомили на сайті незалежного об'єднання експертів та екологічних активістів "Еколтава".

1 PET (PETE)

Виріб виготовлений із поліетилентерефталату. Це найпоширеніший харчовий пластик. З нього виготовляють пляшки, банки, різні пакувальні контейнери, одноразові скляночки. Добре піддається переробленню й повторному використанню.

2 HDPE

Це поліетилен високого тиску. Він застосовується для виготовлення пакетів для молочних виробів, пляшок для шампунів, мийних засобів і різних відбілювачів, а також каністр для моторної та інших машинних олій. Усі ці тари переробляються.

3 PVC (ПВХ)

Полівінілхлорид, універсальний синтетичний полімер. Він слугує для упакування харчових жирів, сипких продуктів, рідини для миття скла і дзеркал. З нього зроблені пластикові труби, підлогові покриття, натяжні стелі, іграшки, шторки для ванних кімнат, пластикові вікна. Цей вид пластику небезпечний. Його у жодному разі не можна спалювати.

4 LDPE

Поліетилен низького тиску. Його використовують для виготовлення поліетиленових пакувальних матеріалів, пакетів для супермаркетів, CD- та DVD-дисків. Також використовується для виготовлення памперсів. Цей матеріал можна утилізувати й повторно використовувати.

5 PP

Це поліпропілен. З цього матеріалу роблять кришки для пляшок, склянки для сметани, йогуртів, пляшки для сиропів, кетчупу, гірчиці, пляшечки для дитячого харчування. З поліпропілену виготовляють іграшки. PP неможливо перероблювати безкінечну кількість разів.

6 PS

Полістирол. З нього виготовляють піддони для птиці та м’ясних продуктів, випускають одноразові тарілки й склянки, виробляють ланч бокси, одноразовий посуд, пінопласт. Як і ПВХ, під час нагрівання може утворювати канцерогени. У такі місткості не можна наливати алкоголь.

7 OTHER

Суміш різних полімерів. Найчастіше це багатошарове пакування. Може виділятися бісфенол А, який становить небезпеку для здоров’я людини. Не переробляється.

 9 ABS

Акрилонітрил бутадієн стиролу, використовується для виготовлення більшості комп’ютерного пластику, екранів смартфонів, корпусів телевізорів. Переробляється методом термічної регенерації.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, як правильно утилізувати пляшки з-під побутової хімії.

Читайте також
У Львові жителів і гостей міста попросили менше продукувати сміття
У Львові жителів і гостей міста попросили менше продукувати сміття

Лише за квітень кількість сміття зросла на 7% порівняно з березнем

У Києві станція сортування УБС відновила роботу: новий графік
У Києві станція сортування УБС відновила роботу: новий графік

Перелік відходів, які приймають, трохи змінився

Підприємець розповів, як у Львові давати раду зростанню обсягів сміття під час війни
Підприємець розповів, як у Львові давати раду зростанню обсягів сміття під час війни

Є три важливі моменти, про які потрібно повсякчас дбати для підтримання чистоти в місті