У Женеві закликали зупинити агресію РФ, щоб уникнути глобальної екокатастрофи shutterstock

У Женеві закликали зупинити агресію РФ, щоб уникнути глобальної екокатастрофи

Катерина Бєлоусова

Дії російських військ становлять загрозу не тільки громадянам та економіці України, але й наносять непоправну шкоду навколишньому природному середовищу

У Женеві, на засіданні керівних та робочих органів Конвенції про біологічне різноманіття, заступник постійного представника України Олександр Капустін закликав спільноту зробити все можливе для зупинення російської агресії, яка може призвести до глобальної екологічної катастрофи.

Засідання, стороною якого є Україна, розпочало роботу 14 березня 2022, повідомляє Permanent mission of Ukraine in Geneva у Facebоok.

Захід триватиме протягом двох тижнів та є одним з найбільш представницьких світових екологічних форумів. У ньому беруть участь понад 1500 делегатів з різних країн світу та міжнародних, в тому числі неурядових, організацій екологічного спрямування.

Капустін на відкритті спільного пленарного засідання привернув увагу до руйнівних наслідків військової агресії РФ для природних екосистем України.

"Дії російських військ становлять загрозу не тільки громадянам та економіці України, але й наносять непоправну шкоду навколишньому природному середовищу" – зазначив він. 

Капустін також наголосив на негативному впливові російської агресії на стан біорізноманіття в Україні, особливо рідкісних та зникаючих видів, знищенні їх середовищ існування, на відновлення яких піде багато років.

Російські війська здійснюють свою незаконну діяльність на території майже половини існуючих на території України Рамсарських угідь, які мають міжнародне природоохоронне значення, а більше 20 природних та біосферних заповідників зазнають непоправної шкоди.

Він також розповів про ядерні та хімічні загрози, пов’язані з військовою агресією Росії, зокрема у зв’язку з погрозами використання ядерної зброї, руйнуванням в результаті обстрілів нафтосховищ та військових складів, а також з захопленням атомних електростанцій України.

"Дії Російської Федерації становлять екзистенційну загрозу для світу і несуть безпрецедентні та довготривалі наслідки для навколишнього середовища" – наголосив Капустін.

Привернувши увагу до ухваленої 2 березня 2022 року резолюції ГА ООН "Агресія проти України", представник України закликав держави-учасниці та міжнародні організації зробити все від них залежне для зупинення російської агресії, яка потенційно може призвести до екологічної катастрофи глобального масштабу.

“Виступ представника України викликав схвальну реакцію учасників заходу”, – зазначено в матеріалі.

Нагадаємо, стали відомі результати зустрічі представника Міндовкілля з Комісаром ЄС.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Польща вимагає виключити Росію з МАГАТЕ.

Читайте також
"Одне з найбільших чудес природи": вчені виявили комашиний "хайвей"
"Одне з найбільших чудес природи": вчені виявили комашиний "хайвей"

Маленькі істоти використовують його щороку під час міграції

Якщо світ не помириться з природою, воєн стане ще більше, – Голова саміту ООН
Якщо світ не помириться з природою, воєн стане ще більше, – Голова саміту ООН

Вона впевнена, що світові інституції мають реформуватися, аби протистояти глобальним викликам

У світі відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття
У світі відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття

З початком повномасштабного вторгнення перед Україною постали безпрецедентні виклики, адже бойовими діями знищені цілі екосистеми з їхніми мешканцями

На Миколаївщині унікальний степ перетворюють на ліс: екоактивісти бʼють на сполох
На Миколаївщині унікальний степ перетворюють на ліс: екоактивісти бʼють на сполох

Екоактивісти закликають припинити заліснення Олександрівської балки та створити заказник