Польща вимагає виключити Росію з МАГАТЕ

Польща вимагає виключити Росію з МАГАТЕ shutterstock
Катерина Бєлоусова

Польща готова долучитися до контрольної діяльності Агентства в Україні

Польща звернулась до голови Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з проханням відсторонити Росію від усіх органів цієї організації у зв'язку з тим, що відбувається в Україні.

Такий лист голові МАГАТЕ Рафаелю Гроссі надіслала міністерка клімату та навколишнього середовища Польщі Анна Моськва, повідомляє RMF24.

“Польща та інші члени МАГАТЕ серйозно стурбовані нападом на АЕС та діями Росії в Чорнобилі та Запоріжжі, а також у Чорнобильській зоні відчуження. Вони явно неприйнятні”, – заявила Моськва.

Окупанти контролюють Чорнобильську АЕС з 24 лютого, а Запорізьку – з 4 березня.

У листі вона просить також про виключення російських експертів та співробітників, які працюють в організації. 

Окрім того, Польща готова долучитися до контрольної діяльності Агентства в Україні.

Як відомо, МАГАТЕ – спеціалізоване, автономне агентство системи ООН, створене для координації всієї діяльності, пов'язаної з мирним використанням ядерної енергії у світі. Воно було створено в 1957 році.

Нагадаємо, Україна просить МАГАТЕ та НАТО закрити небо.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, російські окупанти обстріляли Запорізьку АЕС.

Читайте також
Хостели для комах-запилювачів: у Київській області встановили особливі прихистки для бджіл
Хостели для комах-запилювачів: у Київській області встановили особливі прихистки для бджіл

У планах – створити пів сотні локацій, де зможуть оселитися бджоли та оси

В Україні вимагають заборонити полювання на диких тварин
В Україні вимагають заборонити полювання на диких тварин

Активісти вважають це злочином проти природи, яка й без того страждає через війну

Пошкоджений війною ліс — вирубати: ці та інші норми нової постанови уряду
Пошкоджений війною ліс — вирубати: ці та інші норми нової постанови уряду

Під час війни вирубані під час санітарних рубок дерева не будуть зараховувати до ліміту лісосіки

Україна вперше увійшла до лідерів Європи з розвитку систем накопичення енергії
Україна вперше увійшла до лідерів Європи з розвитку систем накопичення енергії

Країна за 2025 рік додала близько 3 ГВт*год потужності акумуляторів