У США з'явилося перше місто, в якому декарбонізують всі будівлі shutterstock

У США з'явилося перше місто, в якому декарбонізують всі будівлі

Катерина Бєлоусова

Ітака є частиною нового кліматичного консорціуму "24/7 безвуглецевий енергетичний договір"

Ітака в штаті Нью-Йорк стала першим містом, де проведуть 100% декарбонізацію житлових і комерційних будівель, що передбачає зниження викидів вуглецю.

Це важливий тестовий приклад, адже місто розташоване в зоні з холодною зимою і жарким літом, що робить модернізацію більш складним завданням, повідомляє РБК-Україна.

На першому етапі передбачена альтернативна електрифікація 1000 житлових та 600 комерційних будівель з 6000 об'єктів в місті.

Як сказано в публікації, будівлі для Ітаки — це перша ціль, адже 40% будинків в місті побудовані ще до 1940 року, і на них припадає 40% викидів вуглецю, в той час як місто вже отримує 80% електроенергії з відновлюваних джерел.

За словами мера Ітаки Сванте Мірікі, декарбонізація – це найбільш великий крок, який може зробити будь-яке місто, в рамках поліпшення екології.

Влітку 2021 року Ітака вже виділила $100 млн приватного фінансування на реалізацію проєкту і збирається залучити ще $250 млн. За словами керівника міста зі сталого розвитку Луїса Агірре-Торреса, цей проєкт є найбільшим в країні.

"Почавши в першу чергу з нерухомості, ми повністю беремо на себе 40% викидів", – говорить Агірре-Торрес.

Такий "кліматичний" експеримент запускають спочатку невеликі міста, такі як Ітака і Де-Мойн, штат Айова. Обидва міста є частиною нового кліматичного консорціуму "24/7 безвуглецевий енергетичний договір" який очолює ООН.

"На пряме використання енергії та електрики в будинках, за даними USGBC, припадає приблизно 38% викидів парникових газів в США. Більшість будівель, які будуть складати міське середовище до 2030 року, вже побудовані, а в мегаполісах, таких як Нью-Йорк, ця цифра досягає 85%. Будівництво будинків з нульовим викидом вуглецю буде пріоритетом протягом наступного десятиліття, але існуюча нерухомість є набагато складнішим завданням, ніж будівництво з нуля", –  повідомляє РБК-Україна.

Наступним етапом в реалізації декарбонізації в Ітаці стане введення програми, що дозволяє жителям купувати старі електромобілі за низькою ціною. При цьому приватні інвестори будуть нести відповідальність за дотримання технології використання та утилізації акумулятора – більшу частину вартості електромобіля.

За прикладом Ітаки США планує декарбонізувати і інші міста.

Нагадаємо, що компанія Coca-Cola HBC оголосила про намір досягти вуглецевої нейтральності в межах всього ланцюга збуту до 2040 року.

Читайте також
Як у Глазго відвоювали півградуса для довкілля: Тіммерманс підбив підсумки COP26
Як у Глазго відвоювали півградуса для довкілля: Тіммерманс підбив підсумки COP26

26-а конференція ООН зі зміни клімату зафіксувала помірний, але невідворотній рух в бік кліматичної нейтральності

У Глазго озвучили виклики декарбонізації сільського господарства України
У Глазго озвучили виклики декарбонізації сільського господарства України

Для декарбонізації агросектора доведеться вирішити безліч об'ємних завдань.

Україна збільшить частку ВДЕ до 25% — Галущенко
Україна збільшить частку ВДЕ до 25% — Галущенко

Україна отримає доступ до розробок наукових лабораторій Міністерства енергетики США

Канада підвищить плату за викиди парникових газів до $170 за тонну
Канада підвищить плату за викиди парникових газів до $170 за тонну

Прем'єр-міністр Канади закликав інші країни зробити те саме