Мешканці дев'ятиповерхівки з ОСББ “Злагода” в Луцьку почали економити 30% коштів за тепло після модернізації системи опалення будинку.
Такої економії співвласникам багатоквартирного будинку на просп. Відродження, 9 вдалося досягти завдяки участі в державній програмі “Енергодім”, інформує пресслужба Фонду енергоефективності.
Голова правління ОСББ Тетяна Плонська сказала, що після проведення термореновації будинку за пакетом А “Легкий” його мешканці вже заощадили на опаленні в середньому 30%.
“У середньому по місту вартість опалення в минулому опалювальному сезоні становила 45,5 грн/м2, а в будинку, де створено ОСББ "Злагода", після встановлення ІТП люди сплачували в середньому 29 грн/м2, тобто приблизно на 30 % менше. Крім того, протягом минулого опалювального сезону майже не було скарг на незадовільну якість опалення у квартирах”, — розповіла про отриману економію голова ОСББ “Злагода”.
Що відомо про будинок
Як зазначається, мешканці багатоповерхівки за адресою просп. Відродження, 9 постійно скаржилися на нерівномірність розподілу тепла в будинку: у деяких квартирах було холодно, в інших – спекотно. Через це доводилося постійно регулювати внутрішньобудинкову систему опалення, виникали великі втрати тепла.
Зрештою в червні 2020 року вирішили подати заявку на участь у програмі “Енергодім” та обрали пакет А “Легкий”, за яким встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП).
Збудована в 1976 році дев'ятиповерхівка з ОСББ “Злагода” має 144 квартири та 4 під'їзди. Усього в ній живуть 360 співвласників.
Основною проблемою в будинку була розбалансована внутрішньобудинкова система опалення, через що тепло нерівномірно розподілялося по квартирах.
Участь у програмі "Енергодім"
Загальна вартість проєкту — 1,75 млн грн, з яких 1,06 млн грн, або 60 %, грант за програмою “Енергодім”.
Власний внесок співвласників загалом — 687,4 тис. грн.
Вартість робіт на кожну квартиру становила 66,25 грн/м2, або 3 975 грн для квартири площею 60 кв/м2.
Тривалість проєкту — 11 місяців (від червня 2020 року до травня 2021-го).
Скільки тепер заощаджують
Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть 270,6 тис. кВт∙год/рік, або 429,9 тис. грн/рік.
Відповідно, споживання енергії скоротиться на 11,6 %
Заявлене річне скорочення викидів СО2 — 70,4 тонни/рік
Кожна родина в середньому економить 2,49 тис. грн/рік, або 41,43 грн/рік на м2.
Голова ОСББ Плонська додала, що місцева влада допомогла з ремонтом ліфтів та облаштуванням прибудинкової території. Наразі співвласники сподіваються, що влада допоможе у співфінансуванні більш дороговартісних робіт, таких як: заміна вікон і дверей у місцях загального користування та утеплення фасаду будинку.
Раніше ЕкоПолітика вже розповідала про проєкти з енергомодернізації будинків. Зокрема, у результаті термомодернізації панельний 20-річний будинок у Рівному став схожим на новобудову. А в Києві мешканці багатоповерхівки здали дах будинку в оренду під сонячні панелі.
Не так давно в Чернігові мешканці багатоповерхівки, якій понад 57 років, модернізували її до невпізнання. Долучилися до програми "Енергодім" й у Львові та Луцьку.
Також українцям роз'яснили, як отримати компенсацію витрат на енергоефективність.