Як у Рівному мешканці "перетворили" 20-річний будинок на новобудову. Відео Скриншот із відео

Як у Рівному мешканці "перетворили" 20-річний будинок на новобудову. Відео

Зоряна Бердник

У результаті термомодернізації звичайний панельний будинок, якому понад 20 років, став схожим на новобудову

У Рівному мешканці звичайної панельної багатоповерхівки утеплили фасад свого будинку й тепер сплачують за опалення значно менше.

Як розповів на своїй сторінці у Facebook журналіст і блогер Денис Казанський, мешканці будинку взяли участь у спеціальній програмі та отримали компенсацію на утеплення.

За словами голови ОСББ Андрія Степанюка, загальна вартість утеплення становила більш як три мільйони гривень. Водночас мешканці заплатили тільки третину від суми – дві третини вартості було компенсовано.

Завдяки термомодернізації люди стали не тільки значно менше сплачувати за опалення, зазначає Казанський. Інший великий позитив – зростання вартості їхнього житла.

Депутат міської ради Рівного Сергій Васильчук наголосив, що ціна квартир у такому відремонтованому будинку відразу зростає на кілька тисяч доларів. Також він на своєму прикладі розповів, що в середньому на теплі мешканець утепленого будинку економить 700-800 гривень.

Що не менш прикметно, у результаті термомодернізації звичайний панельний будинок, якому вже більш ніж 20 років, кардинально змінив зовнішній вигляд і став нагадувати новобудову, каже журналіст.

Нагадаємо, що Денис Казанський у межах проєкту #Newkraine знайомить своїх глядачів на YouTube-каналі з успішними кейсами у сфері енергоефективності в українських містах. Раніше ЕкоПолітика писала, що в Києві мешканці багатоповерхівки здали дах будинку в оренду під сонячні панелі.

Читайте також
Відкриття сезону ягід та грибів: названі “безпечні ліси” Рівненщини для збору
Відкриття сезону ягід та грибів: названі “безпечні ліси” Рівненщини для збору

Заборона на відвідування лісів розповсюджується на прикордонні території та шість ТГ

"Просто вийшли погуляти": на Рівненщині зловили "на гарячому" бурштинових старателів
"Просто вийшли погуляти": на Рівненщині зловили "на гарячому" бурштинових старателів

Їм загрожує обмеження або позбавлення волі на строк від двох до трьох років