У столиці Угорщини, Будапешті, в рамках проекту City Forests створили екологічний мурал площею в 500 квадратних метрів, який може очищати повітря.
Про це повідомляє Euronews.
Як повідомляється, зображення, створене угорськими вуличними художниками, з'явилося на стінах одного з будинків. Дерева, птахи та інші частини малюнка виконані фотокаталітичними фарбами. У їх складі є пігменти, які під впливом сонячного світла активізуються, поглинають токсичні домішки в повітрі і перетворюють в нешкідливі нітрати.
Один з авторів проекту City Forests Барнабас Янковіце розповів, що мурал як очищувач повітря замінює 500 дерев.
Як повідомляється, раніше в Варшаві (Польща) також створили мурали, які можуть поглинати забруднюючі частини з повітря. Там використовували фарбу, яка може поглинати викиди від автомобілів, фабрик і електростанцій. Фарба під дією сонячного світла перетворює поглинені частинки на воду, невелику кількість вуглекислого газу та нітрату кальцію.
Крім того, в рамках проекту City Forests від виробника взуття Converse вже створили еко-мурали в Бангкоку і Белграді. Всього запланували зробити 12 таких робіт.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла про те, що в київському сквері Небесної сотні встановили moss-модуль, який очищає повітря в радіусі 50 метрів, а також зменшує міський шум.
Цю технологію для боротьби з забрудненим повітрям придумали німецькі вчені з компанії Green City Solutions. Вперше схожі модулі встановили у 2018 році в Лондоні, пізніше – в Берліні, Парижі, Брюсселі, Амстердамі, Гонконзі та Осло. Досвід показав, що moss-модуль очищає повітря, як 275 дерев (тобто цілий парк).