У ЄС кожна п’ята смерть від захворювань судин і серця пов’язана із забрудненням довкілля

У ЄС кожна п’ята смерть від захворювань судин і серця пов’язана із забрудненням довкілля shutterstock

Марія Семенова

Якщо боротися з причинами та наслідками кліматичних змін, то таких смертей у майбутньому можна уникнути

Сотні тисяч європейців щороку гинуть від екологічних чинників, які спровокували розвиток серцево-судинних хвороб. За даними Європейського екологічного агентства, до 18% усіх смертей через цей тип захворювань можна віднести до впливу забрудненого повітря, токсичних хімікатів та екстремальної спеки.

Як розповідає Еuronews, через хвороби серця і судин у 2022 році померли 1,7 млн людей. Це третина всіх смертей у Євросоюзі за той рік.

Фактори ризику

Спостерігається великий дисбаланс від серцево-судинної смертності, викликаної екологічними чинниками. У Польщі та Болгарії це майже 24%, тоді як у Швеції та Фінляндії – приблизно 10%.

euronews

Джерело: European Environment Agency

Одним із найфатальніших є забруднення мікрочастинками, які потрапляють у повітря через спалювання викопного палива, викиди транспорту, роботу промисловості. За тривалого впливу такий тип забруднення збільшує ризик виникнення інфарктів, інсультів або серцевої недостатності.

Гинуть європейці і через шумове забруднення від транспорту. Щорічно йдеться про 66 тис. передчасних смертей. Третину з них пов’язують саме із серцево-судинними хворобами.

Економічний вимір

Розповсюдження хвороб судин і серця призводить до зростання кількості людей з інвалідністю. Водночас викликане цими хворобами погане самопочуття підштовхує людей іти на лікарняні або передчасно виходити на пенсію.

Серцево-судинні хвороби обходяться Європі у понад €280 млн. Це лише через падіння продуктивності праці.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що кожної хвилини у світі від спеки гине одна людина. Про це свідчить дослідження Countdown on Health and Climate Change від Lancet.

Читайте також
Світовий ринок торгівлі викидами розширюється: які країни запустять власні СТВ у 2026 році
Світовий ринок торгівлі викидами розширюється: які країни запустять власні СТВ у 2026 році

Торгівля квотами на викиди остаточно перейшла з нішевого сегмента у мейнстрим

ЄС виділив €400 млн на проєкти з декарбонізації промислового виробництва тепла
ЄС виділив €400 млн на проєкти з декарбонізації промислового виробництва тепла

Фінансування відбуватиметься за рахунок надходжень із Системи торгівлі квотами на викиди EU ETS

Нові бенчмарки EU ETS: експерти оцінили можливі наслідки 
Нові бенчмарки EU ETS: експерти оцінили можливі наслідки 

В умовах геополітичної та енергетичної нестабільності пошук балансу між збереженням конкурентоспроможності та кліматичними амбіціями стає для ЄС все важчим

Німеччина виділить €1,3 млрд для підтримки виробництва відновлюваного водню
Німеччина виділить €1,3 млрд для підтримки виробництва відновлюваного водню

Посадовці та промисловці Євросоюзу активно шукають заміну російським енергоносіям