Сміттєвий скандал у Львові: депутати розповіли про незаконне звалище на Пластовій Суспільне Львів

Сміттєвий скандал у Львові: депутати розповіли про незаконне звалище на Пластовій

Мар’яна Левченко

Місцеві мешканці порівнюють ситуацію з катастрофою у Грибовичах

Депутати Львівської міськради відвідали несанкціоноване сміттєзвалище на вулиці Пластовій, куди звозять відходи попри протест місцевих мешканців.

Про це повідомило видання "Вголос".

За словами депутатки міськради, членкині комісії з екології Анастасії Окряк, відходи на Пластовій вже тліють, однак вантажівки продовжують вивозити сміття на незаконне сміттєзвалище. Крім того, сміття можна побачити вздовж дороги в передмісті Львова поблизу села Лисиничі.

"Якраз під час нашого візиту черговий автомобіль привіз будівельне сміття, проте, побачивши нас – розвернувся та поїхав. Вздовж дороги, яка веде до с. Лисиничі, лежить сміття, яке ніхто не вивозить і, за словами в.о. керівника Департаменту з питань поводження з відходами Зіновія Гладуна, не збирається. Відповіді на жодне запитання про якусь напрацьовану стратегію чи відповідального немає. Не розумію, у мерії що, знову чекають трагедії?", – зазначила Окряк.

Вона наголосила, що сміттєзвалище на Пластовій просто тліє, так це раніше було у Грибовичах. В’їзд на нього перекрито лише земляним насипом.

"Дорогу нам мав би перегородити шлагбаум. Я уточню: в розумінні чиновників шлагбаум – це звичайний натягнутий трос, який лежить собі просто посеред дороги. Мешканці Львівської ОТГ повинні знати, як виглядає шлагбаум, на думку місцевої влади. Нагадаю, що знову ж таки цей "шлагбаум" повинен зупинити несанкціонований вивіз сміття", – підкреслила депутатка.

Як повідомляється, ситуація на Пластовій – не унікальна для Львова. Депутати зазначають, що немає точного розуміння щодо того, хто відповідає за благоустрій територій, хто і коли повинен вивезти сміття.

Відомо, що на січень-червень 2021 року у львівській мерії заклали 74 мільйони гривень на вивезення сміття. З них витратили понад 56 мільйонів.

У червні цього року Департамент з питань поводження з відходами попросив ще 95 мільйонів гривень. Однак на сесії ЛМР 8 липня депутати погодились виділити лише четвертину – 25 мільйонів.

За словами Окряк, жодного додаткового виділення коштів не планується, допоки народні обранці не побачать, куди, скільки і за скільки возили сміття. Депутатка також готує відповідний запит до виконавчих органів міської влади.

Раніше ЕкоПолітика розповідала, куди вивозять сміття зі Львова після закриття горезвісного полігону ТПВ у Грибовичах, що відбувається на звалищі та коли нарешті побудують обіцяний сміттєпереробний завод.

Читайте також
Де у Львові здати небезпечні відходи: графік стоянок екобуса в липні
Де у Львові здати небезпечні відходи: графік стоянок екобуса в липні

Екобус курсуватиме Львовом переважно двічі на тиждень: у п'ятницю та суботу

Як працює станція компостування у Львові. Відео
Як працює станція компостування у Львові. Відео

За словами комунальників, у місті вдалося налагодити збір харчових та садових відходів

Комунальника з Дрогобича підозрюють у забрудненні земель на 3 млн грн
Комунальника з Дрогобича підозрюють у забрудненні земель на 3 млн грн

Місто опинилося у сміттєвій блокаді, внаслідок чого три земельні ділянки були забруднені цинком, міддю, свинцем, кадмієм, нітратами, хлоридами, фосфором