На Львівщині виявили розлив бурої рідини з неприємним запахом

На Львівщині виявили розлив бурої рідини з неприємним запахом
Катерина Бєлоусова

Екоінспектори також відібрали проби ґрунту для лабораторних досліджень

У Яворівській громаді, що на Львівщині, екоінспектори виявили ділянку ґрунту, залиту невідомою бурою речовиною з неприємним запахом.

Це сталося під час перевірки спільно з чиновниками міської ради, повідомляє Державна екологічна інспекція у Львівській області у Facebook.

Зазначається, що територію обстежили завдяки зверненню громадян. Екоінспектори також відібрали проби ґрунту для лабораторних досліджень.

У повідомленні розповіли, що якщо у пробах буде виявлено перевищення рівня допустимого вмісту забруднюючих речовин, Держекоінспекція звернеться до правоохоронців, щоб: 

  • встановити винних;
  • притягнути їх до відповідальності;
  • відшкодувати завдану довкіллю шкоду.

Нагадаємо, мешканці Миколаєва з мікрорайону Водопій поскаржилися на струмок з неприємним рибним запахом, що близько місяця тече по вулиці 2-й Набережній та через дощові колектори потрапляє до річки. Люди підозрюють, що струмок утворився з рідких відходів підприємства, що виробляє рибні консерви.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Одещині в Ізмаїлі на дні карʼєру біля садово-дачного кооперативу "Дружба" на початку січня утворилося озеро з біло-зеленої рідини, яка має їдкий запах. Ці води створюють ризик екологічної загрози, адже можуть потрапити у меліоративні канали для поливу городів, а також міськи свердловини з питною водою.

Читайте також
Екобус збирає небезпечні відходи у Львові, Полтаві та Хмельницькому: графік на червень
Екобус збирає небезпечні відходи у Львові, Полтаві та Хмельницькому: графік на червень

Йдеться про шкідливі для довкілля й людей речі, яким не місце у звичайному смітнику

Загоряння лісу у Карпатах: активісти підозрюють підпал, поліція затягувала з реакцією
Загоряння лісу у Карпатах: активісти підозрюють підпал, поліція затягувала з реакцією

Перед пожежею пролунала серія вибухів, а польські туристи бачили підозрілого чоловіка

Понад 1,5 млн – державі, 1 млн – громадам: "Лісам України" доведеться відшкодовувати збитки
Понад 1,5 млн – державі, 1 млн – громадам: "Лісам України" доведеться відшкодовувати збитки

Мільйонні штрафи за порушення вже стають буденністю для цього держпідприємства