Депутати Львівської міськради відвідали несанкціоноване сміттєзвалище на вулиці Пластовій, куди звозять відходи попри протест місцевих мешканців.
Про це повідомило видання "Вголос".
За словами депутатки міськради, членкині комісії з екології Анастасії Окряк, відходи на Пластовій вже тліють, однак вантажівки продовжують вивозити сміття на незаконне сміттєзвалище. Крім того, сміття можна побачити вздовж дороги в передмісті Львова поблизу села Лисиничі.
"Якраз під час нашого візиту черговий автомобіль привіз будівельне сміття, проте, побачивши нас – розвернувся та поїхав. Вздовж дороги, яка веде до с. Лисиничі, лежить сміття, яке ніхто не вивозить і, за словами в.о. керівника Департаменту з питань поводження з відходами Зіновія Гладуна, не збирається. Відповіді на жодне запитання про якусь напрацьовану стратегію чи відповідального немає. Не розумію, у мерії що, знову чекають трагедії?", – зазначила Окряк.
Вона наголосила, що сміттєзвалище на Пластовій просто тліє, так це раніше було у Грибовичах. В’їзд на нього перекрито лише земляним насипом.
"Дорогу нам мав би перегородити шлагбаум. Я уточню: в розумінні чиновників шлагбаум – це звичайний натягнутий трос, який лежить собі просто посеред дороги. Мешканці Львівської ОТГ повинні знати, як виглядає шлагбаум, на думку місцевої влади. Нагадаю, що знову ж таки цей "шлагбаум" повинен зупинити несанкціонований вивіз сміття", – підкреслила депутатка.
Як повідомляється, ситуація на Пластовій – не унікальна для Львова. Депутати зазначають, що немає точного розуміння щодо того, хто відповідає за благоустрій територій, хто і коли повинен вивезти сміття.
Відомо, що на січень-червень 2021 року у львівській мерії заклали 74 мільйони гривень на вивезення сміття. З них витратили понад 56 мільйонів.
У червні цього року Департамент з питань поводження з відходами попросив ще 95 мільйонів гривень. Однак на сесії ЛМР 8 липня депутати погодились виділити лише четвертину – 25 мільйонів.
За словами Окряк, жодного додаткового виділення коштів не планується, допоки народні обранці не побачать, куди, скільки і за скільки возили сміття. Депутатка також готує відповідний запит до виконавчих органів міської влади.
Раніше ЕкоПолітика розповідала, куди вивозять сміття зі Львова після закриття горезвісного полігону ТПВ у Грибовичах, що відбувається на звалищі та коли нарешті побудують обіцяний сміттєпереробний завод.