Росіяни нищать саме середовище існування українців, — еколог 24 канал

Росіяни нищать саме середовище існування українців, — еколог

Олена Яценьо

Горіння лісів у Чорнобильській зоні — це певним чином ядерний тероризм, який загрожує забрудненням довкілля радіонуклідами

Еколог і зоолог, природоохоронний і громадський діяч Олексій Василюк зазначив, що російська армія руйнує саме середовище існування українців, адже все живе не може виживати в умовах вибухів, пожеж і забруднення хімічними речовинами.

Таку думку експерт висловив в ефірі Espreso.TV.

"Усе середовище, яке нас оточує неминуче страждає від війни. З одного боку, як на загибель усього живого, тобто ніщо живе — ані тварини, ані рослини — не може виживати в умовах вибухів, пожеж і забруднення хімічними речовинами, які є в будь-якому боєприпасі. Так само на це треба дивитися, як і на руйнування середовища існування нас самих", — наголосив Василюк.

За словами еколога, організм людини нічим не відрізняється від організму життя будь-якої іншої тварини. Забруднення довкілля вибухами або пожежами від горіння нафтобаз так само шкодить як нам, так і всім живим організмам, пояснив він.

"Горіння лісів у Чорнобильській зоні — це руйнування природи, але це й певним чином ядерний тероризм, який загрожує українцям забрудненням довкілля радіонуклідами", — сказав Василюк.

Еколог назвав дії росіян терористичними як до людей, так і до середовища, у якому ми живемо.

“Горіння нафтобаз — це тактичний крок із боку окупанта, щоб зменшити кількість пального для нас, з іншого боку — це руйнування довкілля, знищення якісного повітря, яке гарантує нам здоров‘я і тривале життя. Тобто фактично російська армія вдалася до тероризму через погіршення умов нашого існування. Знищено маса нафтобаз, знищено маса промислових підприємств із різноманітними сховищами, наприклад аміаку в Сумах або сховищем інших хімічних речовин у Рубіжному. Це означає, що вони діють як терористи не лише стосовно життя людей, а й щодо середовища, у якому ми мешкаємо. Вони знищують середовище, яке гарантує нам якісний рівень життя”, — підсумував Василюк.

Раніше ЕкоПолітика писала, що через дії російських загарбників на території України під загрозою знищення опинилися майже 200 територій Смарагдової мережі. Це 2,9 млн га, які потребують охорони на загальноєвропейському рівні та важливі для рідкісних у Європі видів і природних оселищ.

Нагадаємо також, працівники громадської організації "Екодія" з'ясували, що найбільше екологічних злочинів росіян на території України зафіксовано в Київській, Харківській і Миколаївській областях.

Читайте також
Війна в Україні може спричинити спалах хвороб через забруднення довкілля
Війна в Україні може спричинити спалах хвороб через забруднення довкілля

Пошкодження інфраструктури водопостачання, санітарії та гігієни також створює широкі загрози для здоров’я

В Україні запустили ініціативу щодо ефективного використання земельних ділянок
В Україні запустили ініціативу щодо ефективного використання земельних ділянок

У 2022 році не будуть засіяні щонайменше 30% сільськогосподарських полів

Чим займаються лідери екологічного фронту у час війни
Чим займаються лідери екологічного фронту у час війни

Хтось годує тварин, а хтось мобілізував всі ресурси на потреби військових

Україна відновила контроль над управлінням Запорізькою АЕС: дайджест еконовин
Україна відновила контроль над управлінням Запорізькою АЕС: дайджест еконовин

Український лікар Євген Комаровський випустив термінові рекомендації, як захистити організм у разі аварії на АЕС