Рада звільнила міністра екології Абрамовського Парламент.UA

Рада звільнила міністра екології Абрамовського

Олена Яценьо

РНБО визнала роботу міністерства щодо виконання указів президента неефективною

Верховна Рада України звільнила Романа Абрамовського з посади міністра захисту довкілля та природних ресурсів.

Відповідне рішення парламент підтримав у середу, 3 листопада. За це проголосували 322 народних депутати.

Голова екокомітету Олег Бондаренко заявив, що Комітет розглянув заяву про відставку Абрамовського з посади та ухвалив рішення, яким рекомендував визначитися з питання відставки в сесійній залі.

"Це рішення знак нашої великої шани. Мало кому вдавалося створити з нуля нове міністерство після того недолугого рішення. Мало кому вдавалося зібрати таку команду, яку зібрав Абрамовський. Та встановити чіткі межі в діяльності міністерства. Я особисто просив би підтримати та відпустити пана міністра з посади", — зазначив він.

Зі свого боку нардеп Олексій Гончаренко з трибуни вимагав відставки президента через недолугу кадрову політику. "Пан президент каже, що міністр гарно працював. То за що ви його звільняєте?" — сказав він.

Нардепка від "Голосу" Леся Василенко звернула увагу, що звільнення міністра Рада розглядає "в дуже дивний час".

"[Це] відбувається напередодні найбільшої у світі кліматичної конференції. Куди країна мала б їхати представляючи свої досягнення. Але, на жаль, українська делегація поїхала м'яко кажучи непідготовленою – і президентська також. З дуже дивними тезами. Те, що зараз відбувається, – послаблює державу і ті програми, які реалізовуються в країні. Ми ухвалюємо рішення, які послаблюють долю міністерства", — заявила політикиня.

За словами голови парламентської фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, однією з головних претензій до Абрамовського була висока корумпованість у регіональних екоінспекціях.

Заступник голови комітету з питань екологічної політики Олександр Маріковський зазначив, що можливість звільнення міністра і призначення нового очільника розглядали ще майже рік тому.

"Особисто я дебатував із Володимиром Зеленським на засіданні фракції щодо важливості збереження міністра на посаді. І тоді завдяки сильним консолідованим позиціям президент і голова фракції пішли додатково радитися й вирішили залишити його на посаді", — написав Маріковський у соцмережі.

Нагадаємо, що в жовтні відбулося засідання РНБО, на якому розглядалось питання виконання указів президента з боку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. На цьому заході міністр Міндовкілля доповів, що “стан виконання указів далеко не найгірший”. Проте думка секретаря РНБО Олексія Данілова була протилежною – міністерство невчасно виконує укази президента.

“РНБО прийняла протокольне рішення про визнання роботи міністерства щодо виконання указів президента неефективною з тим, щоб звернутися до прем’єр-міністра і "розглянути та прийняти необхідні рішення". Я вважаю, що у таких умовах після засідання РНБО я мав прийняти цивілізоване рішення і подати у відставку”, – розповів Роман Абрамовський в інтерв'ю Green Deal.

Зазначимо, що Абрамовський обіймав посаду голови Міндовкілля трохи більш ніж рік – з 19 червня 2020 року.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, очільник Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський подав заяву про відставку у вівторок, 19 жовтня, після засідання РНБО.

Читайте також
Міндовкілля запрошує громаду долучитись до розвитку Чорнобильської зони
Міндовкілля запрошує громаду долучитись до розвитку Чорнобильської зони

Експерти шукють можливість активізувати наукові дослідження, туризм, культурні та природоохоронні проєкти в зоні відчуження

Стрілець став тимчасовим керівником Міндовкілля: що про нього відомо
Стрілець став тимчасовим керівником Міндовкілля: що про нього відомо

Він тимчасово буде виконувати обов'язки міністра екології

"Слуги народу" визначилися з кандидатурою нового міністра екології — ЗМІ
"Слуги народу" визначилися з кандидатурою нового міністра екології — ЗМІ

Кадрові питання детально мали обговорити з депутатами монобільшості ввечері 1 листопада

Абрамовський розповів, як побороти хабарництво в Держекоінспекції
Абрамовський розповів, як побороти хабарництво в Держекоінспекції

Час від часу правоохоронці викривають екоінспекторів на хабарях