В Україні популярного виробника молочної продукції піймали на грінвошингу. Фотофакт Shutterstock

В Україні популярного виробника молочної продукції піймали на грінвошингу. Фотофакт

Олена Яценьо

На етикетці продукції зазначили заклик "Сортуй правильно!"

Український виробник молочної продукції "Галичина" використав екологічні слогани на своєму пакованні з білого непрозорого пластику PET, який практично не піддається переробленню.

Про це заявив керівник полтавського обласного осередку партії "Екологічна альтернатива" Сергій Антоненко. Відповідні фото він опублікував у колонці для "Фундаменту".

На одному з фото видно, що виробник зазначив на етикетці заклик "Сортуй правильно!" та відповідні маркування продукції (PET, PP, HDPE).

Окрім того, на пакованні використано екологічний слоган, а саме вираз: “На Галичині ми цінуємо традиції та бережемо чистоту, що дарує карпатська природа...”.

Як зауважив експерт, створюється видимість того, що виробник закликає до сортування паковання своєї продукції.

"З їхнього слогану можна зробити висновки про дотримання екологічних традицій компанії "Галичина", але насправді це не зовсім так, а, я вважаю, демонструє позицію власників компанії до проблеми жахливого забруднення довкілля України, зокрема й Карпат, пластиком від їхньої продукції", — зазначив Антоненко.

Він наголосив, що пластикові пляшки з білого непрозорого PET надзвичайно складно, майже неможливо, здати на повторну переробку, і висловив упевненість у тому, що керівництву компанії "Галичина" та її технологам, а також іншим компаніям, які випускають свою продукцію в білому PET, чудово відома інформація про серйозну проблему відсутності збору та перероблення білого PET загалом по Україні.

Нагадаємо, що Сергій Антоненко розповів, що українські виробники використовують білий непрозорий пластик PET насамперед тому, що він значно дешевше коштує, ніж, наприклад, виробництво HDPE-паковання.

Читайте також
Цікаві факти, які ви могли не знати про переробку ПЕТ-пляшок
Цікаві факти, які ви могли не знати про переробку ПЕТ-пляшок

Це один із найпоширеніших видів пластикових відходів

В Україні планують заборонити використання одноразового пластикового посуду
В Україні планують заборонити використання одноразового пластикового посуду

У Міндовкілля запевнили, що заборона обігу одноразових пластикових виробів на українському ринку не відбудеться “вже завтра”

В ЄС планують заборонити одноразову пластикову упаковку до 2030 року
В ЄС планують заборонити одноразову пластикову упаковку до 2030 року

У 2021 році в ЄС кількість відходів упаковки зросла до 84 мільйонів тонн