Північний ГЗК вклав 340 млн грн на екомодернізацію переробного комплексу 0564.ua

Північний ГЗК вклав 340 млн грн на екомодернізацію переробного комплексу

Зоряна Бердник

Комбінат поетапно модернізує газоочисне обладнання

Північний гірничо-збагачувальний комбінат (Північний ГЗК) спрямував 340 млн грн на побудову четвертого електрофільтра на обпалювальній машині ЛУРГИ 552 А.

Загалом шість фільтрів міняють у межах масштабного проєкту з екомодернізації цеху виробництва окатишів №2, повідомляє сайт Кривого Рогу.

Сучасні агрегати ефективно працюють у зоні сушки й підігріву та на ділянці аспірації. Фільтри забезпечують зниження викидів шкідливих речовин у процесі виробництва окатишів відповідно до норм природоохоронного законодавства України – до 50 мг/м³.

"Для очищення газів на всіх ділянках обпалювальної машини ЛУРГИ 552 А використовуємо електрофільтри чеської компанії ZVVZ-Enven Engineering. Вони оснащені продуктивним і екологічно надійним обладнанням. Принцип роботи установок оснований на впливі електричного струму високої напруги на частинки пилу. Контроль за параметрами – температура, тиск, об'єм – здійснює система управління й автоматики", – розповів керівник проєкту компанії "Метінвест Інжиніринг" Сергій Плюскач.

Ще в цеху встановили нові рукавні фільтри на дільниці дроблення вапняку й бентоніту, у корпусі відвантаження окатишів у залізничні вагони. Це обладнання допоможе знизити викиди пилу до 20 мг/м3.

Зі свого боку, гендиректор Північного ГЗК Андрій Скачков додав, що комбінат поетапно модернізує газоочисне обладнання.

"Потужні електрофільтри вже працюють на обпалювальній машині ЛУРГИ 552 В, завершуємо проєкт із заміни фільтрів на ЛУРГИ 552 А. Для боротьби з виділенням пилу на комбінаті використовуємо сучасні гідромонітор і поливозрошувальну техніку для технічних і господарських доріг", – наголосив він.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що компанія "Метінвест" спрямує понад 3 млрд гривень на будівництво сучасного гідротехнічного об'єкта згущення відходів збагачення на підприємстві Північний ГЗК.

Читайте також
"Метінвест" хоче використовувати водень для скорочення викидів СО2
"Метінвест" хоче використовувати водень для скорочення викидів СО2

Нині для пілотного проєкту вибирають майданчик у Запоріжжі та Маріуполі

Маріупольський меткомбінат "Азовсталь" встановить потужні фільтри для зменшення викидів
Маріупольський меткомбінат "Азовсталь" встановить потужні фільтри для зменшення викидів

Нові фільтри потрібні для уловлювання вугільного пилу, який є вибухонебезпечним

"Метінвест" виділить на екологію півмільярда доларів за 5 років
"Метінвест" виділить на екологію півмільярда доларів за 5 років

За останнє десятиліття компанія витратила на модернізацію 10 мільярдів доларів, удвічі скоротивши шкідливі викиди своїх підприємств

Metinvest Trametal потрапив до престижного рейтингу від Financial Times
Metinvest Trametal потрапив до престижного рейтингу від Financial Times

Компанія за 2014-2019 роки скоротила основні викиди парникових газів на 6,8%