Найгучніші корупційні скандали в екосфері у 2024 році Shutterstock

Найгучніші корупційні скандали в екосфері у 2024 році

Ганна Велика

Переважна більшість із них стосуються лісової галузі

З початку року контролюючі органи виявили десятки випадків корупції посадовців екологічної сфери: від вимагання порівняно невеликих хабарів представниками влади на місцях, до багатомільйонних оборудок, які роками збагачували причетних до них чиновників.

ЕкоПолітика зібрала для своїх читачів топ-10 найбільш резонансних корупційних справ по версії редакції, які спричинили шквал обурення серед фахівців та громадськості.

1. Масштабне розслідування проєкту BlackBox OSINT щодо гендиректора ДП "Ліси України"

Розслідувачі звинуватили Юрія Болоховця у незаконному збагаченні, “кришуванні” незаконних рубок і корупції у галузі.

2. Гуртові закупівлі автомобілів, а також електровелосипедів для ДП “Ліси України”

За інформацією нардепа Ярослава Железняка, це держпідприємство закуповує найбільше авто з усіх українських ДП. Якщо додати останні закупівлі на початку серпня, то їхня кількість за 2023-2024 роки складе 416 одиниць.

3. Незаконне збагачення експосадовця екоінспекції на майже 20 млн грн

У ексначальника Держекоінспекції Карпатського округу Миколи Ладовського та членів його родини виявили 2 дорогих авто, 4 квартири та нежитлове приміщення у Івано-Франківську, яке вони не змогли б придбати коштом законних прибутків.

4. Величезні за охопленням протиправні рубки у Чорнобильському заповіднику

Рейди моніторингових груп виявили 12 незаконних рубок лісу, які лише за 1 місяць завдали збитків орієнтовно на 70 млн грн.

5. Збитки державі на 264 млн грн у ДП “Північна Пуща”

Державна аудиторська служба перевірила діяльність Державного спеціалізованого підприємства “Північна Пуща”, що перебуває у сфері управління Державного агентства України з управління зоною відчуження, та зафіксували незаконні рубки на понад 120 млн грн, втрату активів підприємства, укладання невигідних контрактів та виплату надмірних надбавок керівництву установи.

6. “Гуртове” повідомлення про підозру

На Львівщині замначальнику обласного управління лісового господарства та 7 керівникам лісгоспів повідомили про підозру за незаконні рубки рідколісся, що завдало збитків на понад 64 млн грн.

7. Відмивання коштів львівською посадовицею

Заступниця директора департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Олександра Сладкова отримала підозру через відмивання коштів на очищенні озера.

8. Прихована вілла в заповідному лісі

У родини скандального львівського бізнесмена Ігоря Гриневича, який перебуває під слідством, виявили незаконний особняк на 600 м2 з басейном посеред лісу, що частково знаходиться на заповідних землях.

9. Неправомірні вирубки та закупівлі за завищеними цінами

На Львівщині у Рава-Руському лісгоспі аудитори з держпідприємства “Ліси України” нарахували майже 50 млн грн збитків державі через незаконні рубки та укладання невигідних договорів.

10. Систематичні хабарі за погодження документації

Керівник управління екології та природних ресурсів Волинської облради Валентин Кухарик тричі вимагав та одержував хабарі за погодження дозволів на викиди у повітря на загальну суму у 51 тис. грн.
Теги:
Читайте також