На Львівщині вісьмох керівників лісгоспів звинуватили у масштабних незаконних рубках

На Львівщині вісьмох керівників лісгоспів звинуватили у масштабних незаконних рубках

Катерина Бєлоусова

Протягом 2019-2022 років під час незаконних рубок знищили понад 10 тисяч дерев

На Львівщині замначальнику обласного управління лісового господарства та сімом керівникам лісгоспів повідомили про підозру за незаконні рубки рідколісся, що завдало збитків на понад 64 мільйони гривень.

Підозрювані замість заліснення земель, зайнятих рідколіссям, видавали лісорубні квитки на проведення рубок, повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Зазначається, що злочинну групу організував замначальника облуправління. Всім її учасникам повідомили про підозру за фактами перевищення службових повноважень та незаконної рубки дерев.

У повідомленні наголосили, що підозрювані знали, що у нормативно-правових актах не передбачено рубок рідколісся, адже це категорія земель лісу. Протягом 2019-2022 років під час незаконних рубок знищили понад 10 тисяч дерев у:

  • Жовківському лісгоспі;
  • Дрогобицькому лісгоспі;
  • Сколівському лісгоспі;
  • Самбірському лісгоспі;
  • Радехівському лісгоспі.

“Для прикриття своїх злочинних намірів та надання вигляду легальності вчинюваних дій, перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового господарства організував незаконне внесення рубок рідколісся до матеріалів лісовпорядкування підприємств під час планування їхньої діяльності на 10 років”, – розповіли у пресслужбі.

Зазначається, що наразі вирішують питання щодо обрання запобіжних заходів учасникам організованої групи та відсторонення їх від посад.

Нагадаємо, на Львівщині Служба безпеки України затримала депутата однієї з міськрад – начальника складу лісгоспу під час нелегального продажу деревини  на майже 40 тисяч гривень для власного збагачення. 

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за даними ЗМІ, заступниця директора департаменту економічного розвитку Львівська міської ради Олександра Сладкова отримала підозру через відмивання коштів на очистці озера.

Читайте також
В Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали лісу на 17 залізничних вагонів
В Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали лісу на 17 залізничних вагонів

Збитки від незаконних рубок можуть сягати близько одного мільярда грн за рік

В Україні з початку року відновили 9,7 тис. гектарів лісів
В Україні з початку року відновили 9,7 тис. гектарів лісів

Лісівники продовжують виконувати свої першочергові завдання