ДП “Ліси України” купує вже 142-гу автівку за пів року, – нардеп Железняк

ДП “Ліси України” купує вже 142-гу автівку за пів року, – нардеп Железняк shutterstock

Ганна Велика

Головне лісовпорядне підприємство країни потрапило у рубрику народного обранця з хештегом #дивнізакупівлі

За півтора року Державне підприємство “Ліси України” закупило 327 автівок. Це найбільша цифра серед усіх вітчизняних ДП.

Про це у Telegram повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.

Він навів таку статистику:

  • 2024 рік: 141 автівка на суму майже 154,41 млн грн.
  • 2023 рік: 186 автівок за майже 224,37 млн грн.

Тобто потенційно, якщо у другій половині року “Ліси України” матимуть такий самий “апетит” до закупівлі авто, як і в першому півріччі 2024 року, то у підсумку вони майже вдвічі перевищать показник минулого року.

“Жодне держпідприємство не купує стільки машин, тим паче у повномасштабну війну. Виглядає так, що вже час змушувати давати детальні обґрунтування закупівель на рівні закону”, – написав Железняк.

У четвер, 18 липня, ДП “Ліси України” оголосили черговий тендер на одне авто за 1,28 млн грн.

Серед недавніх придбань у червні також 50 легкових автомобілів Renault Duster Life 1,5D за 44,55 млн грн за результатами цього тендеру.

Як повідомляла ЕкоПолітика, розслідувачі проєкту BlackBox OSINT звинуватили очільника ДП “Ліси України” Юрія Болоховця в тому, що він очолив незаконну вирубку і корупцію у галузі й покриває корумпованих керівників на місцях.

Також ми проаналізували хід лісової реформи та зробили висновок про централізацію корупції у галузі.

Читайте також
Навесні в Україні висадили вже понад 10 тис. га лісів
Навесні в Україні висадили вже понад 10 тис. га лісів

Загалом за рік планують заліснити майже 16 тис. га території

Невідкладний захист Карпат: президент перенаправив петицію до РНБО та уряду
Невідкладний захист Карпат: президент перенаправив петицію до РНБО та уряду

Звернення зареєстрували лише з п’ятого разу

Дайджест екозлочинів тижня: рекордні збитки через вирубку лісу та крадіжку копалин
Дайджест екозлочинів тижня: рекордні збитки через вирубку лісу та крадіжку копалин

Найдорожчим злочином, який викрили цього тижня, став нелегальний видобуток піску на майже 750 млн грн

ФАО допоможе Україні у відновленні лісових ландшафтів
ФАО допоможе Україні у відновленні лісових ландшафтів

Проєкт передбачає розвиток лісових систем та сталих практик управління ними