У курортній Затоці Білгород-Дністровського району (Одеська обл.) більшість нечистот скидають прямо в Чорне море.
Тільки п'ята частина всіх стічних вод проходить очищення перед скиданням у море та лиман. Про це розповів голова Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу Віталій Караулов, передає видання "УСИ".
"У Затоці плачевна ситуація. За нашою інформацією, тільки 20% нечистот надходять на очисні споруди і, відповідно, проходять необхідну процедуру очищення", — заявив Караулов.
Він наголосив, що цього курортного сезону екоінспекція має намір узяти ситуацію в Затоці під особливий контроль: тут буде організовано цілодобовий пост спостереження, на якому чергуватимуть інспектори.
Як відомо, каналізацію Затоки спроєктували ще в 1970-х роках, а оновили — у 1990-х. Нині ж Затока значно збільшилася, і обсяг нечистот усемеро більший, ніж пропускна здатність колектора. Тож система просто не справляється з таким навантаженням, а це означає, що в лиман і море скидаються неочищені стоки.
"Дійсно, кількість очисних споруд в селищі недостатня, а ті, що є, перебувають у жалюгідному стані. Заради справедливості треба сказати, що в Одесі ситуація ще гірша. У Верховній Раді вже зареєстровано проєкт закону № 3091-1 про державний екологічний контроль, який посилює відповідальність за забруднення морської води каналізаційними стоками з берега і баластними водами з моря", — додав керівник екоінспекції Південно-Західного округу.
Зазначається, що така ситуація склалася не тільки в Затоці, а й в інших населених пунктах регіону. Голова Нерубайської ОТГ Олег Мішаглі розповів, що, наприклад, жителі Усатівської та Нерубайської громад і зовсім зливають відходи в катакомби, чим значно шкодять екологічному стану на Хаджибейському лимані й у Чорному морі.
Додамо, що Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України постійно проводить перевірки якості морської води в Затоці та зазвичай дає сприятливі висновки. Однак екологи до них ставляться скептично.
“Говорімо відверто: вимоги до води, які є, дуже далекі від того, чого б хотілося. Це застарілі норми”, — зауважив ректор Одеського екологічного університету Сергій Степаненко.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що екологи заявили про безпрецедентне свавілля в "Тузлівських лиманах", де проводили будівельну діяльність.